babu_krl_20121216_1589220240Fish, Grai, Super Girl & Romantic Boys, Mikromusic, Bajm, Muchy, Domowe Melodie, Myrra Ros & Var, Żywiołak, Happysad, Babu Król, Strachy na lachy, Hunter, Wolfgang in A Truck, Hańba, Pathology, Raggafaya, Irena, Marek Dyjak, Krzysztof Kiljański, Richard Bona, Ananke, Dawid Podsiadło, Tomasz Stańko, Poluzjanci, Fismoll, Myrra Ros. Plus Festiwal Musica Privata, Adi Jazz Festiwal oraz Soudedit. W październiku wreszcie sporo dobrej muzyki.

Wydarzeniem miesiąca może być występ Fisha w Dekompresji (12 października). Poza tym przy Limanowskiego usłyszymy m.in. Chemię (5 października), Happysad (19 października), Strachy na lachy (25 października) oraz Hunter (27 października). Sporo ciekawego w DOMu – Fuka Lata (4 października), Wolfgang in A Truck (5 października) oraz Super Girl & Romantic Boys (26 października). W Łodzi Kaliskiej dwie mocne noce – 3 października z Domowymi  Melodiami, a 24 października z Żywołakiem.

Także ciekawie w Scenografii – Myrra Ros & Var (7 października), Tides From Nebula (10 października), Irena (11 października), Mikromusic (12 października), Marek Dyjak (14 października), Poluzjanci (16 października) oraz Fismoll (26 października). W Wytwórni nadal nie próżnują. Usłyszymy tam m.in. Richarda Bonę (11 października), Dawida Podsiadłę (19 października) i Tomasza Stankę (27 października). 25 i 26 października czeka nas kolejny Soudedit.

Od 3 do 5 października Bajkonurze Festiwal Musica Privata. 5 października w Niebostanie pojawi się duet Babu Król. Od 11 do 13 października w Sklepie Ale Jazz weekend z zespołami grającymi jazz. 11 października w Stereo Krogs zagrają Muchy. 12 października w Iron Horse wystąpi Pathology, 17 października w Lizard Kingu pojawi się Raggafaya. Owoce i Warzywa rozpoczynają jesienną, muzyczną ofensywę – 3 października zagra tam We Draw A, a tydzień później Enchanted Hunter.

5, 12 i 19 października w Teatrze Muzycznym Adi Jazz Festiwal. 18 października w Teatrze Wielkim finał Enea Grand Prix Jazz Melomani 2012. 19 października w Atlas Arenie impreza pod nazwa Salute to Queen

W nadchodzącym miesiącu sporo impreza hip-hopowych. Nie tylko w Bekstejdżu, gdzie pojawią się m.in. Tubas Składowski, Sensi oraz Proceente, a także w Dekompresji – 4 października Aptaun Tour, 18 października Sokół i Marysia Sadowska. W Luce 18 października pojawi się m.in. Słoń, a 31 października Hukos i Cira. 25 października w Ambasadzie zagra Fokus.

Patronaty Plastra:3 sierpnia w Scenografii oraz 24 października w Lizard Kingu wystąpi grupa Tattva, 5 października w Luce zagra Grai, Radogost, Dalriada i Morhana.


PAŹDZIERNIK 2013
(aktualizacja 1 października 21:25)


Kluby, w których odbywają się koncerty

6 dzielnica, Piotrkowska 102
18 października 22:00 Drekoty
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Zachodnia 54/56
4 października 21:00 Sound of Silence
Ale Jazz, Rewolucji 1905r 78/80
4 października
11 października
12 października
13 października
19 października
19:00 Maciej Kądziela Quartet
19:00 Maciej Strzelczyk Quartet
19:00 Janusz Muniak Quartet
19:00 MaBaSo Bernard Maseli Trio
19:00 Rambo Jet
Ambasada Club, Zielona 13
25 października 21:00 Fokus
Atlas Arena, Bandurskiego 7a
19 października 17:00 Salute to Queen
Bagdad Cafe, Jaracza 45
w październiku brak informacji o koncertach
Bajkonur, Piłsudskiego 135
3 października
4 października
5 października
31 października
20:00 Musica Privata: Christian Kobi / Bálint Bolcsó i inni
20:00 Musica Privata: WUT Trio, Postaremczak solo
20:00 Musica Privata: Bogusz/Krzewiński, Łódzka Orkiestra Biedafonowa, Masecki
20:30 Marek Napiórkowski
Bekstejdż, al. Piłsudskiego 135
4 października
5 października
12 października
19:00 Tubas Składowski & Jam Session
19:00 Sensi & Centrum Strona
17:00 Free Style & Beatbox Battle, Proceente, Green i inni
Biblioteka, róg Struga
w październiku brak informacji o koncertach
Buddha Pub & Restauracja Gronowalski, Tymienieckiego 22/24
3 października 20:30 The Melons
Bukowina, Bratysławska 2a
12 października
19 października
26 października
20:30 Kombinat
20:30 Flash Creep
20:00 Jerzy Bożyk
Cafe Foto 102, Piotrkowska 102
10 października 20:00 Amourette Acoustic Live
Ciągoty i Tęsknoty, Wojska Polskiego 144a
w październiku brak informacji o koncertach
Dekompresja, Limanowskiego 200
4 października
5 października
12 października
18 października
19 października
25 października
27 października
19:00 Aptaun Tour – Pyskaty, Siwer, Tomiko, W.E.N.A. i inni
20:00 Chemia
19:00 Fish
19:00 Sokół i Marysia Starosta
18:00 Happysad + Cuba de ZOO
18:00 Strachy na Lachy
18:00 Hunter
DOM, Piotrkowska 138/140
2 października
4 października
5 października
9 października
10 października
14 października
17 października
19 października
26 października
21:00 Hyenaz
21:00 Fuka Lata
21:00 Wolfgang in A Truck
20:00 Control + Trauma unit
21:00 Plum
20:30 Blady jeleń
20:00 Yan Shary
21:00 Materia + Eye Sea I
22:00 LDZ Alternatywa: Super Girl & Romantic Boys
Dom Literatury, Roosevelta 17
w październiku brak informacji o koncertach
Dziupla, Piotrkowska 79
w październiku brak informacji o koncertach
Fabryka Sztuki, Tymienieckiego 3
w październiku brak informacji o koncertach
Ferajna, Piotrkowska 79
31 października 21:00 Incarnal, Stygmath, Farting Midgetz
Filharmonia Łódzka, Narutowicza 20/22
w październiku brak informacji o koncertach
Flesz, Piotrkowska 90
4 października 20:00 Krótkie-es, Frontwar, Gray Smoke
Granda, Rewolucji 1905 r. 48
1 października
19 października
20 października
20:00 Mexican Wolfboys + Headless Babies
19:30 Hańba
20:00 1926
Grzałka 55, Piotrkowska 55
5 października 20:00 Wah Na Tah
Irish Pub, Piotrkowska 77
1 października
2 października
3 października
4 października
5 października
8 października
9 października
10 października
11 października
12 października
15 października
16 października
17 października
18 października
19 października
22 października
23 października
24 października
25 października
26 października
29 października
30 października
31 października
20:00 Penny Jerz
20:00 Backup Duo
20:00 Janusz Nastarowicz
20:00 Ceili
20:00 Funny Fingers
20:00 Penny Jerz
20:00 Backup Duo
20:00 Janusz Nastarowicz
20:00 Back Up
20:00 Club De Paris
20:00 Penny Jerz
20:00 Backup Duo
20:00 Janusz Nastarowicz
20:00 Bandaż Duo
20:00 Retro Trio
20:00 Penny Jerz
20:00 Backup Duo
20:00 Janusz Nastarowicz
20:00 Ceili
20:00 Qbek
20:00 Penny Jerz
20:00 Backup Duo
20:00 Janusz Nastarowicz
Iron Horse, róg Sienkiewicza i Tuwima
5 października
10 października
12 października
19 października
26 października
31 października
21:00 Highway Rider
21:00 Stoner Band – Landszaft
21:00 Pathology
21:00 Voltage + Rockaine
21:00 Fabrykanci
21:00 Bandaż Elastyczny
Keja Pub, Kopernika 46
4 października
5 października
18 października
25 października
21:00 Łukasz Nowak i Darko Bugarić
21:00 Jolly Roger
21:00 Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
21:00 Mietek Folk
Klub Nauczyciela, Piotrkowska 137/139
w październiku brak informacji o koncertach
Lizard King, Piotrkowska 62
3 października
4 października
5 października
17 października
24 października
20:00 Klawo + Thrudy
22:00 The Stylacja
22:00 Danny Boy Experience
20:00 Raggafaya
20:00 Tattva – PATRONAT PLASTRA
Luka, Zachodnia 26
5 października
12 października
18 października
26 października
31 października
19:00 Grai + Radogost + Dalriada + Morhana – PATRONA PLASTRA
21:00 Desdemona
21:00 Słoń/ Mikser, Leison/Rudi, RZ/ Hryta, Kwiat
20:00 Alegorya vs A.P.A.M.A.U.
20:00 Hukos i Cira, Quebonafide, Patryk/RMKONE i inni
Lumumbowo, Piotrkowska 53
w październiku brak informacji o koncertach
Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18
w październiku brak informacji o koncertach
Łódź Kaliska, Piotrkowska 102
3 października
24 października
20:00 Domowe Melodie
21:00 Żywiołak
Mandala, Rewolucji 1905 r. 78/80
w październiku brak informacji o koncertach
Manufaktura, Drewnowska 58
w październiku brak informacji o koncertach
Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15
19 października
25 października
19:00 Richard Andersson – Udu (Dania) z zespołem
19:00 Marysia Sadowska
MS Cafe w Muzeum Sztuki, Więckowskiego 36
w październiku brak informacji o koncertach
Niebostan, Piotrkowska 17
5 października
8 października
21:00 Babu Król
21:00 LXMP i Hokei
Owoce i Warzywa, Traugutta 9
3 października
10 października
20:00 We Draw A
20:00 Enchanted Hunter
Przechowalnia, 6 Sierpnia 5
w październiku brak informacji o koncertach
Scenografia, Zachodnia 81/83
3 października
7 października
10 października
11 października
12 października
14 października
16 października
24 października
25 października
26 października
31 października
20:00 Tattva + The Dust – PATRONAT PLASTRA
20:00 Myrra Ros & Var
19:00 Tides From Nebula
20:00 Irena
21:00 Mikromusic
20:00 Marek Dyjak
20:00 Poluzjanci
20:00 Coldair
20:00 Future Folk
20:00 Fismoll & Ali Warren
20:00 The Cookies
Spaleni Słońcem (Piotrkowska 138/140)
w październiku brak informacji o koncertach
Stereo Krogs, Zielona 8
4 października
5 października
11 października
12 października
14 października
18 października
19 października
25 października
26 października
21:00 Jane Doe
21:00 Kamień Kamień Kamień
21:00 Geminy Abyss + Enemy Of I
21:00 Muchy
21:00 Oneiric
21:00 Drop Pants
21:00 The Stylacja
21:00 Wah Na Tah + Alegorya
21:00 The Analogs
Studio Radia Łódź, Narutowicza 130
w październiku brak informacji o koncertach
Studio Radia Żak PŁ, Politechniki 7
w październiku brak informacji o koncertach
Szafa, Rewolucji 1905r. 10
3 października 20:00 Megitza & Andreas Kapsalis
Teatr Lutnia, Piotrkowska 243
27 października 17:00 Jerzy Połomski
Teatr Muzyczny, Północna 47/51
5 października
12 października
18 października
19 października
19:00 Adi Jazz Festiwal
19:00 Adi Jazz Festiwal
18:00 20:00 Beata i Bajm
19:00 Adi Jazz Festiwal
Teatr Wielki, Plac Dąbrowskiego
18 października
20 października
19:00 Enea Grand Prix Jazz Melomani 2012
19:00 Marek Torzewski
The Stylacja, Piotrkowska 79
w październiku brak informacji o koncertach
Klub Wytwórnia, Łąkowa 29
4 października
11 października
18 października
19 października
25 października
26 października
27 października
20:00 Krzysztof Kiljański
20:00 Richard Bona
20:00 Ananke
20:00 Dawid Podsiadło
Soundedit ’13
Soundedit ’13
20:00 Tomasz Stańko
Zapiecek, Piotrkowska 43
4 października
5 października
11 października
12 października
18 października
26 października
21:00 Too Late OK
21:00 Zakaz W
21:00 The Dust + Strony
21:00 Samokhin Band
21:00 Rambo Jet + Shoot That Monkey
21:00 Bez Jacka

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OFF THE HIP-HOP na OFF Piotrkowskiej
malpa
Małpa w Glow Club
lutoslawski
Styczeń Lutosławskiego w Filharmonii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*