Koncerty noworoczne w Akademii Muzycznej w Łodzi

Program rodem z wiedeńskich sal koncertowych wypełni dwa noworoczne wieczory w Akademii Muzycznej w Łodzi. Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Wojciecha Pławnera zagra muzykę Straussów – ojca i syna. Zabrzmią instrumentalne polki oraz arie i duety z operetki „Zemsta nietoperza”. Zaśpiewają studenci Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Noworoczny repertuar dopełni suita z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz słynne „Tańce Połowieckie” Aleksandra Borodina. Galowy Koncert Noworoczny odbędzie się dwukrotnie: 15 i 16 stycznia 2022 (sobota i niedziela) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej (42 662 17 50).

Uwertura do „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa (syna), jednej z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych operetek, zabrzmi na początek koncertu. Następnie w role bohaterów dzieła – Adeli, Rosalindy i Eisensteina – wcielą się studenci Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Łodzi: Anna Błaszczyk, Alina Liakh, Małgorzata Miszkiewicz, Elena Simopoulou i Maciej Wągrocki. Zaśpiewają: arie „Taki pan jak pan…” oraz „W roli skromnego dziewczęcia”, czardasza „Piosnka daleka”, a także duet „Jak spogląda, jak pożąda…”. Na koniec pierwszej części wieczoru zabrzmią jeszcze dwie polki: „Pizzicato Polka”, autorstwa Straussów (ojca i syna) oraz „Unter Donner und Blitz”, skomponowana przez młodszego z Johannów.

W drugiej części koncertu Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi przeniesie publiczność do mroźnego Petersburga, gdzie w latach 90. XIX wieku premierę miały obie kompozycje z programu koncertu. Artyści wykonają suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, w skład której wchodzą m.in. „Taniec Cukrowej Wróżki”, „Trepak”, „Taniec arabski”, „Taniec chiński” oraz finałowy „Walc kwiatów”. Na zakończenie wieczoru zabrzmią „Tańce Połowieckie” z opery „Kniaź Igor” Aleksandra Borodina.

Limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/styczen-2022/156325-galowy-koncert-noworoczny-2022-01-15

 

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/styczen-2022/156326-galowy-koncert-noworoczny-2022-01-16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *