Plakat2_-_Muz-naszp20 i 30 listopada w Luce odbędą się koncerty Muzycznie Naszpikowanych. Wstęp na każdą imprezę wynosi 5 zł.

Nie każdy wie, że istnieje sposób ratowania życia, który jest w zasięgu ręki większości z nas i nie wiąże się z powikłaniami ani uszczerbkiem na zdrowiu. A jeśli sprawimy, że o dawstwie szpiku dowie się więcej osób, to być może smutne statystyki zaczną »bić brawo«! Może wreszcie szansa 1:30 000 na znalezienie niespokrewnionego dawcy zgubi 3 ostatnie zera! Celem organizatorów jest pomoc Łódzkiemu Ośrodkowi Dawców Szpiku w pozyskaniu potencjalnych dawców.

Projekt Marrow Hero funkcjonujący w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zaprasza na Cykl Koncertów Charytatywnych „Muzycznie Naszpikowani”.

Podczas koncertów studenci medycyny będą opowiadać o dawstwie szpiku, obalą mity, które są głęboko zakorzenione w społeczeństwie i uniemożliwiają wyciągnięcie pomocnej dłoni, postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Koncert – 20 listopada, godz. 19

MAGDA CZAPSKA I KONRAD GABARA

„Gramy razem od 2011 roku – czasem sentymentalnie, czasem z pazurem, za to zawsze akustycznie. Stawiamy na prostotę muzycznego przekazu.
Zaczęło się od kilku coverów, którym pozwoliliśmy ujrzeć światło dzienne. Od końca 2013 roku do licznych akustycznych reinterpretacji znanych utworów dołączyły nasze autorskie kompozycje. Nasza twórczość została doceniona podczas Przeglądu Zespołów Muzycznych „Ogrody Dźwięków” Scena Niezależna, gdzie jury przyznało trzecie miejsce naszemu duetowi.”

oraz ARS SEDITIO

Ars Seditio od początku powstania poszukuje własnego brzmienia, które jest połączeniem muzyki hard rockowej z alternatywą. Zespół powstał pod koniec 2012 roku, jednak dopiero w czerwcu 2014 uformował się obecny skład, który pracuje nad debiutanckim materiałem.

Koncert – 30 listopada, godz. 19

BELOW THE LIFE

„Zespół powstał w 2013 roku, we wrześniu z inicjatywy gitarzysty i perkusisty. Do lutego graliśmy w czteroosobowym składzie, później dołączył do nas drugi gitarzysta. Gramy szeroko pojętego rocka z domieszką innych gatunków, co sprawia że każdy z naszych utworów jest nieco inny. Jednak przede wszystkim łączy je bardzo ważna rzecz, każdy z nas wkłada w pracę nad nimi dużo pracy i całe serce. Teraz pracujemy nad nagraniem naszej pierwszej pełnowymiarowej płyty, która być może ukaże się już niebawem. „

FUTURELIGHT

„Łódzki zespół założony w 2012 roku przez gitarzystę Łukasza Czechowskiego i wokalistę Arka Błaszczyka, grający początkowo pod nazwą „Influence”. Po krótkim czasie do duetu dołączyli basista Robert Kodłubański oraz perkusista Bartek Królak, którzy od pierwszych wspólnych prób wnieśli mnóstwo pozytywnej energii i ciekawych pomysłów. W lipcu 2014 r. do zespołu dołączył Piotr Laskowski, który zastąpił ówczesnego bębniarza. Mimo wielu trudności, które pojawiły w przeciągu dwóch lat, Futurelight wciąż eksperymentuje i tworzy mieszankę muzyki rockowej, indie rockowej, alternatywnej i elektronicznej. Zespół niedawno opublikował swoją pierwszą EP’kę nagraną w Studio im. H. Debicha w Radio Łódź, na której znalazły się takie utwory jak „Night Riders” czy „Lust” i tworzy już materiał na kolejne wydawnictwa. Futurelight to przede wszystkim żywiołowe koncerty, pełne energii i mocnych dźwięków, przy których można wyszaleć się pod sceną i jednocześnie posłuchać dobrej muzyki. Kwartet zainspirowany takimi zespołami jak Led Zeppelin, Arctic Monkeys czy Franz Ferdinand tworzy i wykonuje utwory w języku angielskim.”

CUTE MESS

„Cute Mess to zakręcony, wysokoenergetyczny kwartet dla którego eksperymenty muzyczne to powód by co rano wstawać z łóżka! Miłe dla ucha połączenie indie pop/rocka z muzyką alternatywną dopełnione przez niebezpiecznie wpadający w ucho wokal Zuzi oraz melodie których nie sposób pozbyć się z głowy. Różnorodne kompozycje, oraz szeroka paleta brzmień, nie pozwolą nudzić się podczas ich występu.”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hanzimmer
Hans Zimmer w Atlas Arenie
Włodi/1988 w P29
zorak
Zorak & Wild Byczes w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*