Koncertowa wiosna w Teatrze Muzycznym

Poruszające piosenki na czas niepokoju, energetyczny koncert w stylu retro i niedzielne poranki z orkiestrą, to propozycje Teatru Muzycznego w Łodzi na kulturalny maj.
 
Pierwsze wydarzenie już w ten piątek. 29 kwietnia o g. 18.30 widzowie będą mogli zobaczyć niedawną premierę – koncert „Piosenki na czas niepokoju” w reżyserii Tadeusza Kabicza. Na jego program składa się blisko 20 utworów, wybranych przez samych wykonawców, czyli Joannę Gorzałę, Katarzynę Walczak, Pawła Erdmana, Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka.
– To piosenki o  kruchości naszego życia, potrzebie walki o ideały, byciu razem mimo różnic, potrzebie  pomagania, a przede wszystkim o nadziei na lepszy świat – podkreśla reżyser i zapowiada, że ze sceny popłyną między innymi „Blowin’ in the wind” Boba Dylana czy „Goodbye/Boom boom” z cyklu „Elegie” Williama Finna, a także piosenki z repertuaru Stinga oraz zespołów Hey i Maanam.
Kierownikiem muzycznym koncertu jest Karina Komendera, którą publiczność zobaczy przy fortepianie wraz z pozostałymi członkami zespołu instrumentalnego: Krzysztofem Brzezińskim, Nikodemem Sikorskim i Szymonem Szyszką.
Maj na scenie przy Północnej rozpocznie koncert „Radio Retro”, który zabierze widzów w sentymentalną podróż muzyczną po przebojach ubiegłego wieku. W weekend 6-8 maja widzowie usłyszą utwory takie jak „Już nie zapomnisz mnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Copacabana”, „Cheek to Cheek” czy, „Fly Me to the Moon” w swingowych aranżacjach Daniela Nosewicza. W obsadzie koncertu znaleźli się soliści Teatru Muzycznego w Łodzi, doskonale znani publiczności: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Patrycja Lenarczyk-Onasz, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marek Prusisz oraz reżyserujący „Radio Retro” – Jakub Szydłowski. Gościnnie wystąpią zamiennie Zofia Nowakowska i Paulina Łaba-Torres. „Radio Retro” znalazło się także w czerwcowym repertuarze.
Jeszcze w maju – w drugiej połowie – wraca na afisz najnowsza propozycja Muzycznego, czyli poranki z orkiestrą. Cykl zatytułowany „Usta milczą, dusza śpiewa” to przypominające atmosferę pełnego muzyki Wiednia drugiej połowy XIX wieku koncerty, które wypełnią m.in. popularne walce, polki i marsze słynnych kompozytorów: Johanna Straussa, Franza Lehára i Émile`a Waldteufla.
W programie także jeden z najpiękniejszych polskich walców, walc Caton z opery „Casanova Ludomira Różyckiego oraz fragment musicalu „My Fair Lady Fredericka Loewego. Koncert Orkiestry Teatru Muzycznego w Łodzi pod batutą Michała Kocimskiego odbędzie się 22 maja o godzinie 12.00. Kolejna okazja do posłuchania teatralnej orkiestry już 5 czerwca o tej samej porze.
Pełny repertuar teatru na maj i czerwiec jest już dostępny na stronie internetowej instytucji. Bilety można zakupić w kasach lub na www Teatru Muzycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *