zuzanna_pietrzakW sobotę, 19 września w Monopolis odbędzie się koncert fortepianowy  najmłodszej finalistki Konkursu Chopinowskiego.

Zuzanna Pietrzak, bo to o niej mowa, jest najmłodszą Polką zakwalifikowaną do tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Fundacja Virako Szczęśliwe Podwórka, która w swej działalności wspiera m.in. działanie świetlic środowiskowych, opiekujących się dziećmi z enklaw biedy, nie pozostaje obojętna także na utalentowanych młodych ludzi. I tak w ramach prowadzonych działań, postanowiła zorganizować plenerowy koncert fortepianowy uczennicy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, laureatki wielu konkursów pianistycznych.

Zuzanna Pietrzak, urodziła się 21 sierpnia 1997 roku w Łodzi i kształci się obecnie pod kierunkiem Renaty Płażewskiej-Kryachok. W 2011 r. zadebiutowała Koncertem e-moll Fryderyka Chopina z towarzyszeniem szkolnej orkiestry, a rok później recitalem w Muzeum Historii Miasta Łodzi. Koncertowała także z orkiestrą w Wilnie i z kwintetem Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów w Płocku, Szczecinie, Rzeszowie, Głubczycach, Koninie, Łodzi, Druskiennikach i Mediolanie. Występowała w Polsce, Maroko, we Włoszech i na Litwie. Otrzymała stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jest najmłodsza w polskiej ekipie, biorącej udział w XVII Międzynarodowym  Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina, który rozpoczyna się 1 października 2015r.

Jak mówi Prezes Fundacji Virako Szczęśliwe Podwórka – Karolina Tobiańska: „Talent i pasja nie zawsze idą w parze, ale jeśli już tak się dzieje, trzeba wyjść temu naprzeciw. Fundacja wspiera tych, którzy chcą dążyć do perfekcji, nie poddawać się ograniczeniom i iść naprzód. Zuzia idealnie ilustruje idee, które chcielibyśmy promować i wpoić naszym podopiecznym. Tak jak przed nią, tak też przed nimi świat stoi otworem.”

Wszyscy melomani i  wielbiciele klasycznego brzmienia będą mogli wysłuchać plenerowego koncertu w wyjątkowej przestrzeni Monopolis, przy ul. Wydawniczej 4, w sobotę 19 września, o godz. 17:00. Wstęp wolny. Dobrej pogody Fundacja Virako nie jest w stanie zagwarantować, ale niezapomniane wrażenia artystyczne już tak.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
AŻ Festiwal: trzy koncerty na zakończenie
IMG_5649
Andre Rieu w Atlas Arenie
rubinstein
IV Rubinstein Piano Festival – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*