zahladaW piątek, 27 października czeka na Was w Domu Literatury „trójpak” muzyczno-poetycko-graficzny – wernisaż wystawy Justyna Parfianowicza, spotkanie autorskie z Radosławem Sączkiem oraz koncert formacji Zahlada.

Wystawa ilustracji:
Jako że książka jest bogato ilustrowana, wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa powiększonych ilustracji do „Późnego debiutu”. Ich autorem jest Justyn Parfianowicz.

Wieczór autorski Radosława Sączka promujący jego książkę poetycką “Późny debiut”, na którą złożyły się dwa tematyczne zbiorki „Wiersze do biur” oraz „chory rozsądek” – prowadzenie Maciej Płaza.

„Utwory, które znalazły się w tej książce, nie są wcale dziewicze. Ukazywały się w „Akcencie”, „Opcjach”, „Studium, „Arkadii”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Arteriach” (…) Oba tomy kilkakrotnie omal nie wyszły jako całość: chory rozsądek w 2008 roku wyróżniono w Ogólnopolskim Konkursie Kwartalnika „Opcje” na debiutancką książkę poetycką, rok później nominowano w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina, w 2014 tę samą nominację otrzymały Wiersze do biur. Utwór “Wiersze i buty” we wrześniu 2015 ukazał się w cotygodniowej rubryce poetyckiej „Gazety Wyborczej”. Poezję Radka Sączka można od lat usłyszeć na płytach i koncertach: dawniej w nowofalowym DHM, teraz w postpunkowym Chaplin & Chapman i oczywiście w Zahladzie. Oba tomy, które tak długo czekały na debiut, w końcu spotkały się w jednym i nareszcie wschodzą, podwójnie, nad miastem i biurem, nad złotymi zębami wieżowców i w ciemnych lustrach monitorów” – z posłowia Macieja Płazy.

Radosław Sączek – ur. w 1975, poeta i muzyk. Publikował w ‘Akcencie’, 'Studium’, 'Arkadii’, 'Nowej Okolicy Poetów’, 'Opcjach’, 'Arteriach’, ‘Gazecie Wyborczej’. ‘Kulturze Miasta’ oraz tzw. prasie artzine’owej. Pochodzi z Puław, mieszka w Warszawie. Jego wiersze ukazywały się też w postaci śpiewanej w muzycznych publikacjach zespołów DHM, Chaplin&Chapman, Zahlada.

Koncert Zahlady:
Zahlada gra muzykę wymykającą się łatwej kategoryzacji. Duży nacisk położyliśmy w niej na literacką stronę wyrazu artystycznego. Jednocześnie zastosowane w zespole instrumentarium (czyli samplery, sekwensery, syntezatory i skrzypce, w połączeniu z bardziej tradycyjnymi rockowymi instrumentami jak gitara i bas) sprawiło, że zespół jest wyraźnie odmienny od typowych zjawisk na scenie muzycznej. Cóż dodać? Zależy nam na transie i melodiach rozdzierających serce. Zespół wydał dwie płyty długogrające: Zahlada (2013) oraz Zwidy (2016).

Plan:
19:00 wernisaż
19:30 wieczór autorski
20:00 koncert
Bilety w cenie 15 zł (dotyczą wyłącznie koncertu)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
204_g_antologia_okl_d
Awantura o poezję w Teatrze Nowym
kowalewski
Spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim
arterie7
Arterie rewolucyjnie zapraszają

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*