Koncert z okazji jubileuszu 45-lecia pracy prof. Krystyny Rorbach

Norma, Mimi, Aida, Leonora. Podczas swojej artystycznej kariery Krystyna Rorbach wcielała się w te i szereg innych postaci z uwielbianych przez publiczność oper. Znana z doskonałych interpretacji ról w dziełach Verdiego, Belliniego i Donizettiego sopranistka w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystyczno-pedagogicznej. Na koncert dedykowany prof. Krystynie Rorbach w wykonaniu absolwentek z jej klasy zaprasza Katedra Wokalistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Wieczór Muzyczny odbędzie się 24 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18.15 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

 

Krystyna Rorbach jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi w klasie legendarnej Olgi Olginy. W 1976 roku związała się z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie debiutowała rolą Cherubina w operze „Wesele Figara” Mozarta. Wykonywała role liryczne w operach Donizettiego, Rossiniego i Korsakowa, a także dramatyczne, m.in. Leonorę w „Fidelio” Beethovena czy tytułową Aidę w dziele Verdiego, z którego twórczością była szczególnie związana.

 

Do znakomicie wykonywanych przez nią ról zaliczyć należy także: tytułową Normę Belliniego, Donnę Annę i Donnę Elwirę w „Don Giovannim” Mozarta, Królową Rozamundę w „Ubu Rex” Pendereckiego, Elżbietę w „Tannhäuserze” Wagnera czy Madame Lidoine w „Dialogach karmelitanek” Poulenca. Krystyna Rorbach nagrała również kilka albumów, między innymi z pieśniami Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki, fragmentami opery „Aida” Giuseppe Verdiego, a także z muzyką oratoryjną. W 1995 roku objęła klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi, a w 2005 roku uzyskała tytuł profesora sztuk muzycznych. Do grona jej najwybitniejszych studentek należą m.in.: Olga Maroszek i Alina Adamski.

 

Absolwentki z klasy Profesor Rorbach – Paulina Glinka, Katarzyna Pisarek, Marzena Trzebińska, Lilianna Zalesińska i Olga Maroszek oraz pianistka Iwona Jakubowska i altowiolistka Dorota Stanisławska podczas jubileuszowego koncertu wykonają różnorodny program, złożony z arii i pieśni. Zabrzmi muzyka m.in. Mieczysława Karłowicza, Franza Lehára i Giuseppe Verdiego. Gospodarzem wieczoru będzie dr hab. Przemysław Rezner.

 

Limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

 

więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/styczen-2022/156335-wieczor-muzyczny-jubileusz-prof-dr-hab-krystyny-rorbach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *