IRAW poniedziałek, 5 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu IRA. Bilety w cenie 70, 95 i 125 zł. Miejsca sprzedaży: Teatr Wielki, adria-art.pl.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt.IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodzi swoje 30-lecie istnienia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
earljacob
Earl Jacob i Zbóje w Grandzie
IMG_6165
Panie i Shoot That Monkey w Żarty Żartami
YA7Y9752_2016_VII
Grohman Orchestra & Krzysztof Herdzin płyta jesienią

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*