Koncert WOŚP w Wytwórni

15 stycznia, w klubie Wytwórnia (Łąkowa 29), o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert WOŚP. Gwiazdą wieczoru jest zespół Sound’n’Grace, a obok nich wystąpią m.in. Łukasz Karauda, Marta Słociak-Wiszniewska, Marcin Jajkiewicz, Agnes Violin, Dizzy Boys Brass Band, Jazzowy Chór Wytwórni i Teatr „Cogito”.

Charytatywny koncert Wielkiej Orkiestry w klubie Wytwórnia wraca po 3-letniej pandemicznej przerwie. To wspaniała okazja do wsparcia tegorocznej zbiórki WOŚP przy akompaniamencie muzyki musicalowej, filmowej oraz gospel. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie uwielbiany zespół Sound’n’Grace – klasyczny chór gospel znany nie tylko z wybitnego repertuaru scenicznego, ale także wizerunku scenicznego. Wśród solistów, którzy pracowali, bądź nadal pracują z chórem, znajdują się laureaci Opolskich Debiutów (TVP1), Szansy na Sukces (TVP2), Twojej Drogi do Gwiazd (TVN) oraz Konkursu Piosenki im. Agnieszki Osieckiej . Ponadto grupa została doceniona przez takie gwiazdy polskiej sceny jazzowej i r’n’b jak: Dorota Miśkiewicz, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Life New M czy NuSoulCity. Gościnnie z chórem występowali także: Ola Nowak z zespołu „Dziewczyny“, Mateusz Krautwurst z „The Positive“  a także Nick Sinckler. Ponadto, podczas koncertu będzie można usłyszeć także aktora, wokalistę musicalowego i jazzowego, Marcina Jajkiewicza, śpiewaka operowego Łukasza Karaudę, skrzypaczkę i absolwentkę Akademii Muzycznej w Łodzi, Agnieszkę Flis, Orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi i wielu innych.

Na wydarzenie wstęp jest wolny, ale organizatorzy zachęcają do aktywnego wsparcia WOŚPowych puszek. Tegoroczna zbiórka poświęcona jest dzieciom i dorosłym we wczesnym wykrywaniu sepsy. W skali globalnej sepsa jest przyczyną prawie 20% wszystkich zgonów wg WHO, z czego prawie połowa zachorowań dotyczy dzieci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy
i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc.
 Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *