plakat_koncertu_wielkanocnego_dla_mediowZapraszamy na Koncert Wielkanocny „Gaudium Resurrectionis” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej działającej przy Teatrze Nowym w Łodzi, przygotowywanej przez Piotra Piątkowskiego oraz dwóch połączonych chórów mieszanych: Stowarzyszenia Śpiewawczego „Canto Alegre” pod przygotowaniem Jana Kondratowicza i Stowarzyszenia Śpiewawczego im. Stanisława Moniuszki w Łodzi pod przygotowaniem Magdaleny Szymańskiej. Całością dyryguje Piotr Piątkowski łódzki kompozytor, który na swoim koncie ma również kompozycje Kantata Majestat Życia – widowisko muzyczne które swą premierę miała w czerwcu 2012 r.

Koncert wielkanocny odbędzie się 9 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi i będzie nagrywany oraz transmitowany w  telewizji Trwam w późniejszym terminie. Inspiracją do zorganizowania koncertu są przypadające w tym roku: 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, 75. rocznica zbrodni katyńskiej oraz 5. rocznica katastrofy smoleńskiej.

„Gaudium Resurrectionis” to niezwykłe wydarzenie artystyczne wykreowane i zrealizowane przez pasjonatów muzyki z całego województwa łódzkiego. Będzie to wyjątkowa okazja do zaobserwowania i usłyszenia efektu połączenia fascynacji dźwiękiem z wulkaniczną energią młodych ludzi i szacunkiem do tradycji symfonicznej, wokalno-instrumentalnej.

Podczas koncertu wykonane zostaną m.in.:
H.M.Górecki – Totus Tuus op.60
Prowadź Nas Pasterzu – prawykonanie utworu Piotra Piątkowskiego do słów Haliny Probierz – Hyżak
Te Deum Laudamus – prawykonanie utworu Piotra Piątkowskiego, dyrygenta orkiestry
W.A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 (wybrane części)
A. Vivaldi – Gloria D-dur RV 589 (wybrane części)
G.F. Haendel – Oratorium Mesjasz HWV 56 cz. Alleluja

Solistki:
Alina Adamska – Raitarovskyi – sopran
Małgorzata Pietrzykowska – sopran

Adam Mortas- Narrator

Nad wartością artystyczną koncertu będzie czuwał Jan Kondratowicz, dyrektor artystyczny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Koncert poprowadzi Janusz Janyst. Wydarzenie będzie miało charakter niebiletowany.

W sprawach organizacyjnych, koncertowych należy kontaktować się z dyrektorem artystycznym koncertu – Piotrem Piątkowskim pisząc pod adres mailowy: piotr.piatkowski@ outlook.com lub Marcinem Janusiakiem – kierownikiem do spraw organizacyjnych koncertu : marcin.janusiak@ outlook.com

To spektakularne wydarzenie zostanie powtórzone również 10 kwietnia o godz.18.00 w Tomaszowie Mazowieckim w Rzymsko-Katolickim Kościele p.w. św Jadwigi Królowej ul. Warszawska 75/81, 11 kwietnia o godz. 18.30 w Skierniewicach w kościele Parafii Wojskowej p.w. Najświętszej Maryi Panny Plac Jana Pawła II 1 oraz 12 kwietnia o godz 17.30 w Bełchatowie w Miejskim Centrum Kultury w sali PGE Giganty Mocy plac Gabriela Narutowicza 1A.

Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Łodzi, uruchomił na organizację tego wydarzenia specjalne konto bankowe, na które mogą wpływać również darowizny od ludzi dobrej woli: KONTO: PKO BP I Oddz. Łódź 11 1020 3352 0000 1502 0100 9703 z dopiskiem w tytule: koncert wielkanocny. ZAINTERESOWANE FIRMY, OSOBY PRYWATNE, KTÓRE CHCIAŁYBY WESPRZEĆ KONCERT ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WSPÓŁPRACY I ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z NAMI !!

WSTĘP WOLNY 9 KWIETNIA GODZ 19.00 ARCHIKATEDRA ŁÓDZKA”

https://www.facebook.com/events/879122888775698/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
konkurs_kameralny_lodz_plansza
Finał Międzynarodowego Konkursu im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi
VI Rubinstein Piano Festival
messaderequiem
Messa Da Requiem w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*