plakatroooW sobotę, 5 października o godz. 19 w Klubie Luka rozpocznie się cała noc z folk metalem. Na scenie pojawią się – rosyjska grupa Grai, węgierska Dalriada oraz polskie Radogost i Morhana. Bilety kosztują 35/40 zł.

GRAI to rosyjski, folk metalowy band powstały w 2005 roku. W swoich tekstach, grupa śpiewa o smutku dla czasów, które minęły, czasów słowiańskiej dumy, męstwa, odwagi i honoru. Melodie ludowe, doskonałe instrumenty dęte w połączeniu z gitarami i wspaniałymi kobiecymi wokalami dają własny, określony efekt. Grupa koncertowała z takimi zespołami jak: Alkonost, Svarga, Arkona, Rossomahaar. Na swoim koncie mają dwie duże płyty: „Polyn – Trava” oraz „O Zemle Rodnoi”. W tej chwili realizowany jest materiał do trzeciego albumu.

RADOGOST to polska slavi metalowa grupa powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim. Nazwa Radogost, wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Zespół gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Zespół koncertował m.in. z takimi wykonawcami jak: Litvintroll, Cruadalach, Percival Schuttenbach, Silent Stream of Godless Elegy czy Żywiołak. W swoim dorobku wydawniczym mają dwa albumy: „W cieniu wielkiego dębu” oraz „Dark Side of the Forest”.

Grai_-_foto

DALRIADA to węgierski folk metalowy zespół, powstały w 2003 roku w mieście Sopron. W grudniu 2003 roku, po serii lokalnych koncertów, zespół wydał swoje demo A Walesi Bárdok. Płyta zawierała trzy utwory, których tekstem był wiersz węgierskiego poety Janosa Aranaya „A Walesi Bárdok”.W listopadzie 2003 do sklepów, trafił debiutancki pełnowymiarowy materiał – płyta „Fergeteg”. W kolejnych latach ukazały się następujące wydawnictwa: Kikelet (2007), Szelek (2008), Arany (2009), Ígéret (2001)\, Napisten Hava (2012). Grupa z powodzeniem koncertowała obok takich zespołów jak: Korpiklaani, Ensiferum, Moonsorrow, Eluveitie, Týr, Percival Schuttenbach czy Arkona.

MORHANA jest polskim zespołem wykonującym folk metal, powstałym w roku 2006. Grupa łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy rzeczywiście wybuchową mieszankę. Morhana ma obecnie na swoim koncie jedną płytę EP, jednak trwają obecnie prace nad pierwszym pełnym albumem. Zespół może się pochwalić występami wraz z takimi wykonawcami, jak: Korpiklaani, Litvintroll, Waylander czy Cruadalach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
konkurs_gramy3_kopia
Konkurs Młodych Wykonawców i Twórców Muzycznych GRAMY
soundfear
Soundfear, Pravia i Cornada w Stereo Krogs
B.Kaczynski
Pamięci Bogusława Kaczyńskiego w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*