Koncert w Żaku: Małgola, No

malgolaW niedzielę, 30 lipca o godz. 20 w Studio nr 10 Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej wystąpi Małgola, No. Wstęp wolny.

Małgola, No, czyli Małgola Gulczyńska wraz z zespołem. Jej twórczość to ciepła, szczodrze zaaranżowana muzyka pop, która z jednej strony jest bardzo przystępna, ale z drugiej próżno szukać w niej prostych rozwiązań kompozytorskich. W zeszłym roku zadebiutowała ona krążkiem „A/B” z którego utwory regularnie goszczą na naszej antenie. Album zyskał wiele pozytywnych recenzji (m.in. Gazeta Magnetofonowa, WPROST, okrzyknięto go polską płytą roku wg PORCYS), a frontman walijskiego zespołu Super Furry Animals, SFA, Gruff Rhys wytypował „A/B” jako jego ulubione wydawnictwo 2016 roku.

Małgola w pełni odpowiada za ten sukces, bo samodzielnie napisała, nagrała i wyprodukowała cały materiał. Na potrzeby koncertów solowy projekt przerodził się jednak w pełnoprawną, czteroosobową grupę muzyków, którzy pod koniec miesiąca wystąpią w naszej rozgłośni. Wszystko odbędzie się w ramach audycji Magazyn Muzyczny w Studenckim Radiu ŻAK Politechniki Łódzkiej, więc jeśli nie możecie się u nas pojawić (do czego nie zachęcamy), całość będzie transmitowana na 88.8MHz i www.zak.lodz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *