Koncert Sickbag + Phonic Control + Delirium

PLAKAT24 czerwca o godz. 19 w klubie Luka rozpocznie się koncert trzech młodych kapel z naszego województwa. Bilet wstępu wynosi 10 zł, dla studentów 8 zł. Koncert rozpocznie Delirium, po 20:30 na scenie pojawi się Sickbag, a o 22 Phonic Control.

 

delirium

Delirium

Grupka niecenzuralnie nieobojętnych chłopczyków. Powstali około 2006 roku i mają się całkiem nieźle. Na każdym kroku dają dowód swojej ignorancji i zarozumiałości, grając koncerty po Łodzi i okolicach. Patryk – Despotyczny quasiprzywódca grający na gitarze i swoich strunach głosowych, Michał R.- Perkusistopodobny chochoł z wnętrza piekieł, pijak, pirotechnik-samobójca, JazzAss – Bezrobotny leń, obibok z obrazka, bez powodu zwany „boskim”, basista, Michał Gibki – najnowszy nabytek hałaśliwej trójki, filozof, wieszcz, Dorian Gray we własne osobie, myśli wyraża gitarą. Chłopcy nadal szukają własnego brzmienia które w wolnych chwilach kiedy nikt nie słyszy, starają się określać mianem alternatywnego. Serdecznie zapraszają i oczekują oklasków.

I obiecane kilka suchych faktów:
Gitara/Wokal – Patryk Pietrzak
Bas – Bartosz 'JazzAss’ Pędziwiatr
Perkusja – Michał Różański
Gitara – Michał Gibki

Zespołu powstał w maju 2006r. jako duet w składzie gitara + perkusja. Rok później do formacji dołącza basista. Debiut sceniczny zespołu to styczeń 2008, koncert w łódzkiej Dekompresji z okazji WOŚP. Około pół roku później zespół napiera pierwszych doświadczeń z nagrywaniem muzyki w studio i od tamtego czasu średnio raz na pół roku organizuje sesje nagraniowe. Poczatkowo, zespół czerpie z grunge’u, aby później skłonić się ku rockowi alternatywnemu. W marcu 2010 do zespołu dołączył drugi gitarzysta. Delirium ma na koncie około 20 koncertów, m.in. support przed Syndeyem Polakiem, czy zajęcie 1 miejsca w konkursie młodych kapel.

SICKBAG_4


Sickbag

Jako zespół zaczął funkcjonować wiosną 2002 roku. Dobrze układająca się współpraca i wcześniejsza znajomość oraz doświadczenie, sprawiły, że demo „FIRST TIME” nagrane zostało już po trzech miesiącach prób. Po raz pierwszy twórczość zespołu zaprezentowana została na Przeglądzie Muzyki Młodzieżowej w Piotrkowie Tryb. (wrzesień 2002r). Tam też jury wyróżniło SICKBAG główną nagrodą. Następnym sukcesem był udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Muzyki Młodzieżowej w Rawie Maz. (grudzień 2002r). Tam komisja przyznała zespołowi III miejsce. Na początku 2003 roku kapela nagrała drugą płytę demo „FROM THE INSIDE”. Gościnnie w utworze NEVER AGAIN zaśpiewał Arek Kępka z WRINKLED FRED. W 2003 roku SICKBAG zaprezentował się na Rock May Festiwal, gdzie w jury zasiadał m.in. Tomek LIPA Lipnicki. Przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca, w tym dla SICKBAG. W czerwcu 2003 zespół wystąpił w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Rockowej Zderzak 2003 w Zgierzu. SICKBAG wrócił z II miejscem. W sierpniu 2003 zespół zagrał koncert w Gdańskim klubie PARLAMENT na cyklicznej imprezie LIPOZONE organizowanej przez LIPE. W listopadzie 2003 SICKBAG dokonał studyjnego nagrania dwóch utworów, znany z pierwszej płyty FIRST TIME i całkiem nowy YOUR OWN WAY. W grudniu 2005 roku w profesjonalnym studio zespół nagrał CD PROMO, na którym gościnnie zaśpiewała DeMonique z zespołu DIVE3D. Został także nakręcony teledysk do utworu THE LAST TRAIN HOME, promujący to wydawnictwo. Można było go obejrzeć w telewizji 4funTV. W 2007 roku zespół nagrał EP’kę na której znajdują się dwa zupełnie nowe utwory oraz jeden remix. Obecnie zespół sporo koncertuje i tworzy nowy materiał.

PHONIC_CONTROL

Phonic Control

Początki zespołu miały miejsce w Łodzi w  październiku  2007. Pięciu kumpli: Froncu, Mumin (ex FearStrike), Kwiatek, Michał i  Kowal  chciało przygotować kilka coverów, by zrobić urodzinową niespodziankę  koleżance. Współpracowało się na tyle dobrze, że postanowiliśmy grać  ze sobą regularnie i tworzyć własne numery. Niestety Kowal grał już w jednym zespole (Spam) i nie miał czasu  na udzielanie się w dwóch projektach, co było jednoznaczne z szukaniem  nowego bębniarza. Długo poszukując godnego następcy spotkaliśmy się z wieloma osobami, lecz nie znaleźliśmy nikogo, kto spełniałby  nasze oczekiwania. Gdy nasza przyszłość wyglądała już niezbyt świetlanie, w lutym 2009  na miejsce bębniarza wszedł Krystian (ex Instead, Stark).  Od razu wiedzieliśmy, że to jest to! Po pierwszych kilku próbach  zaczęliśmy się doskonale rozumieć i tworzyć muzykę, która łączy w sobie wiele gatunków – od hardrocka po nu-metal. Każdy z nas słucha innego gatunku muzyki i staramy  się połączyć to w jedną zgrabną całość. W listopadzie jako Phonic Control zagraliśmy koncert i nagraliśmy demo,  które ukazało się pod koniec grudnia. Skupiamy się teraz na nowym materiale, by jak najszybciej nagrać płytę  i móc promować zespół i tym samym nasze miasto. Jesteśmy młodymi ludźmi (średnia wieku to 22 lata) z pasją i rozwijamy  ją pod szyldem PHONIC CONTROL. W marcu 2010 roku, wygraliśmy  festiwal F.E.T.A., który odbył się w łódzkim klubie Luka, zdobywając  wszystkie możliwe nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *