20150207_Cisza_jak_ta-277 lutego, w klubie Wytwórnia, odbył się koncert przedYAPOWY. Specjalna impreza była jedną z atrakcji przed zbliżającym się jubileuszowym, czterdziestym Studenckim Przeglądem Piosenki Turystycznej YAPA 2015. Z tej właśnie okazji na scenie można było zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć dwa znane ze sceny łódzkiego przeglądu zespoły. Koncert poprowadził znany yapowej publiczności Maciek Trojanowski.

Pierwszy z nich zdobył w 2014 roku I miejsce oraz nagrodę publiczności. Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, plasujący się na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej, to świeże odkrycie, dzięki któremu w umysłach wielu yapowiczów na stale zagościły teksty takich utworów jak: „Na ułańskie stepy”, „Nie kocham Cię wcale”, czy „Tyranozaurus Rex”. Wesoła, podchodząca do siebie z dystansem, czwórka muzyków zapowiedziała już, że zawitają znowu, tym razem na samą YAPĘ 2015.

Chyba nie ma wśród yapowej publiczności osoby, która nie zna gwiazdy sobotniej sceny, czyli zespołu Cisza jak ta. 12 lat działalności, 6 wydanych płyt, laureaci nagrody publiczności z 2007 roku i muzyka którą „prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości – spiritus movens życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach.” – jak możemy przeczytać na stronie zespołu. A wszystko dzięki skrzypcom, fletowi, trzem gitarom i delikatnej perkusji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2487
Walentynki z musicalem w Akademii Muzycznej (foto)
IMG_0228ugd
Uliczna Galeria Dźwięku na Piotrkowskiej (foto)
IMG_7993
Poza Łodzią: Life Festival Oświęcim 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*