yapa7 lutego o godz. 19 w Wytwórni rozpocznie się koncert przedYAPOWY. Na scenie pojawią się Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą oraz Cisza Jak Ta. Bilety kosztują: 15 zł – studenci / klubowicze, 20 zł – pozostali.

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą (SMKKPMzO) to kompilacja absurdalnego stylu, klasy, fasonu i wartości Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz wyjątkowego, folkowego świata Oli. Łącząc programowy brak profesjonalizmu z dowcipem, bezpretensjonalnością i absurdalną poezją wytworzyła swój własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej W repertuarze: piosenki o zwierzętach i miłości przetykane opowieściami o trudach życia, biedzie, rozczarowaniach i o nich samych – prostych ludziach, którym w zasadzie nic nie wyszło. Spotkanie z nami to śmiech przez łzy. Też ze śmiechu. Laureat I miejsca oraz Nagrody Publiczności podczas 39. OSPPT YAPA 2014.

Cisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i saksofonu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu. To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu. Prawie 70 utworów w repertuarze, 6 płyt i ponad 400 koncertów zagranych przez 10 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy i skłaniają do poznania ich muzycznych światów. Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości – „spiritus movens” życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi – Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Edward Stachura czy przepiękne wiersze współczesnej poetki – Wiesławy Kwinto Koczan. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Laureat I miejsca oraz Nagrody Publiczności podczas 32. OSPPT YAPA 2007.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
07062013_744
Natural Dread Killaz w Wytwórni
Urszula Dudziak w Teatrze Muzycznym
fiszemade
Fisz Emade Tworzywo w Bedroomie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*