Koncert poYapowy 2017

yapaaaaW niedzielę, 28 maja o godz. 19 w Wytwórni rozpocznie się koncert poYapowy. Wstęp wolny.

Koncert poYapowy 42. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2017 będzie okazją, by poczuć raz jeszcze klimat największego i jednego z najstarszych festiwali piosenki studenckiej i turystycznej w Polsce. I choć od festiwalu YAPA 2017 minęły już dwa miesiące – nadal unosi się duch piosenek, które rozbrzmiewały w Łodzi między 10 a 12 marca. Na scenie przy Łąkowej 29 wystąpią:

Oreada – zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystyczna YAPA w Łodzi. Zespół pochodzi z centralnej Polski, ale swoimi muzycznymi korzeniami sięga daleko na południe. Inspirują się muzyką folkową. Interpretują zarówno tradycyjne ludowe pieśni, jak i tworzą własne kompozycje. W swoich piosenkach nierzadko wykorzystują rozwiązania typowe dla innych nurtów muzycznych takich jak jazz czy fusion.

Suzia – laureatka nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej na tegorocznej YAPIE. Charyzmatyczna wokalistka i instrumentalistka. Songwriterka – komponuje i pisze własne piosenki. Aktywna na scenach klubowych w całej Polsce. Występuje w towarzystwie gitary – Gitte i ukulele – Gemmy. Tworzy muzykę akustyczną, balladową.

Grupa Bohema – zespół już kilkakrotnie występował w Łodzi na scenie YAPY. Choć jego członkowie fascynują się poezją śpiewaną i tworzą piosenki autorskie, to słychać w nich elementy gatunku folk, jazzu oraz rocka. Grupa Bohema ma na koncie już kilka płyt, które tworzyli z takimi muzykami jak Wacław Juszczyszyn (Wolna Grupa Bukowina) i Wojciech Czemplik (Stare Dobre Małżeństwo).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *