_DSC8171_DxOWe wtorek, 21 lipca w Wytwórni zorganizowano Koncert Mistrzowski Intl Jazz Platform, podczas którego wystąpiły dwie młode, utalentowane artystki Sofia Jernberg i Mette Rasmussen.

Sofia Jernberg jest piosenkarką i kompozytorką. Urodziła się w Etiopii; dorastała nie tylko w rodzinnym kraju, ale wychowywała się również w Szwecji i Wietnamie. Obecnie żyje i pracuje w Oslo. Jednym z jej nadrzędnych celów jest nieustanny rozwój możliwości głosu – Sofia traktuje własne struny głosowe jak instrument muzyczny, eksperymentuje. Jej śpiew często łączy dźwięk i techniki w sposób sprzeczny z naturalnym stylem śpiewania. Jako improwizatorska pojawia się w wielu różnych konstelacjach, ale regularnie gra w duecie z wiolonczelistą Lene Grenager.

joomplu:94758

Mette Rasmussen to duńska saksofonistka mieszkającą w Trondheim. Free jazz jest jej źródłem energii; krytycy i słuchacze doceniają nie tylko jej grę, ale także głowę pełną pomysłów.  Mette jest artystką poszukującą – nieustannie sprawdza, jakie możliwości ma dźwięk, próbuje różnych technik, a w efekcie rozszerza gramatykę instrumentu.

/fot. Sebastian Szwajkowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pasion de Buena Vista w Teatrze Wielkim (foto)
muza_500
Rambo Jet w Lumumbowie (foto)
cats222
Mannequin Challenge by Grohman Orchestra (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*