raggeon

Przed nami lipcowa promocja kultury gruzińskiej. 10 lipca o godzinie 21.30 pokaz kina gruzińskiego – film „Mandarynki”/Mandariinid, reż. Zaza Uruszadze, Estonia/Gruzja 2013, 87’. (Akcja filmu dzieje się w 1992 roku, toczy się wojna, a w sadach w malowniczej dolinie dojrzewają mandarynki. Zagrożona atakami okolica jest niemal wyludniona, pozostali Markus i Ivo, przedstawiciele bezstronnej estońskiej mniejszości. Szykują się do zbiorów. Pewnego dnia do domu Markusa przypadkiem trafiają ranni Gruzin i Czeczen…)

W niedzielę 12 lipca odbędzie się koncert jednej z najpopularniejszych gruzińskich kapel reggae – 'Reggaeon’ z Rustawi. W wykonaniu muzyków usłyszymy nietypowe dla reggae brzmienia instrumentalne oraz wyjątkowe nawiązania do tradycyjnej gruzińskiej polifonii.

Grupa „REGGAEON” powstała w sierpniu 2008 roku w Rustavi w Gruzji. Styl muzyczny grupy to połączenie reggae i Georgian polifonia – instrumenty. Zespół brał udział w wielu festiwalach i wydarzeniach. W 2008 roku grupa zorganizowała wycieczkę do różnych miast Gruzji (Tbilisi, Rustavi, Dmanisi, Bolnisi), dochód z koncertów przekazali na pomoc dla uchodźców z Osetii Południowej i Abchazji.  

Zespół wydał trzy albumy. Pierwszy „Amoanate” w 2009 roku, drugi „Jestem gruziński” w  2011 roku i trzeci album „Tavisufali” w 2014 roku. Zespół brał również udział w różnych programach telewizyjnych, w tym Georgia (TV Spółka „Imedi”, „Rustavi 2”). W roku 2013 grupa wzięła udział w polskim festiwalu muzyki reggae „Reggaeland Płock 2013”.

Z zespołem wystąpi polska kapela reggae „Kompanija Reggae Sound”. Muzycy we współpracy z gruzińską „Reggaeon” stworzyli unikalny projekt muzyczny promujący muzyczne brzmienia reggae.  

W styczniu 2015 r. odbył się koncert premierowy debiutanckiego albumu „Kompanija Reggae Sound” – „Płomień”. Zespół był nominowany w „Plebiscycie 2014” organizowanym przez pismo Free Colours w kategorii „polska nadzieja”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moreland1
Moreland & Arbuckle w New Yorku
The Analogs w Magnetofonie
_MG_3774
Koncerty w Łodzi – lipiec 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*