Koncert Chucka Mangione (zakończony)

targowaplakat9 lipca o godz. 21 na dziedzińcu PWSFTviT rozpocznie się koncert legendarnego muzyka, Chucka Mangione. Będzie to także inauguracja tegorocznej edycji Targowa Film Street Festival.

Mamy dla Was jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na te wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W tytule wpiszecie „Konkurs Targowa”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcecie otrzymać bilet oraz swoje imię i nazwisko.

Zabawę zakończymy w środę, 7 lipca o godz. 23:59. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową. Nagrodę otrzymają najciekawsze uzasadnienia, które prześlecie.
 
Fundatorem nagród w konkursie jest organizator Targowa Film Street Festiwal
KONKURS ZAKOŃCZONY. BILETY OTRZYMAŁY OSOBY, KTÓRYCH MAILE ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD ewelinaw… I QSZAJ…

Chuck Magnione
Ten genialny trębacz jazzowy miał pierwotnie być pianistą – w szkole   muzycznej trafił do klasy o takim właśnie profilu. Musiał jednak   dobrać drugi instrument do nauki i zdecydował się na trąbkę. Na   szczęście. Chuck Magnione jest dwukrotnym zdobywcą nagrody „Grammy”.   W 1978 r. skomponował muzykę do filmu „Children of Sanchez” w reż.   Halla Bartletta z Anthony Quinnem w roli głównej. Temat przewodni jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najpopularniejszych utworów  filmowych w dziejach kina, a doskonała płyta pod tym samym tytułem  sprzedała się w milionowym nakładzie. Mało kto jednak wie, że  pierwszą nagrodę Grammy odebrał w 1977 roku za dedykowany matce utwór   „Bellavia”, który uznany został za Najlepszą Kompozycję   Instrumentalną, a sam Mangione jest autorem hymnów Igrzysk Olimpijskch w 1976 w Montrealu oraz utworu „Give It All You Got”,   który było motywem przewodnim Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku  1980 w Lake Placid.

tzalacznik-1

Koncert w Łodzi jest jednym z pięciu występów tego artysty w 2010 roku i jedynym zorganizowanym w tym roku w Europie. Więcej o festiwalu tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *