pojapowyW piątek, 6 maja o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert poYapowy. Wstęp wolny.

Koncert poYapowy to okazja, aby dwa miesiące po 41. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2016 jeszcze raz poczuć klimat największego i jednego z najstarszych festiwali piosenki studenckiej i turystycznej w Polsce. W sali Wytwórni wystąpią artyści, których łączy postać Małgosi Zwierzchowskiej – dwie pierwsze laureatki nagrody jej imienia oraz zespół, który jest członkiem kapituły tego niezwykłego wyróżnienia.

Bez Jacka – Tych panów to nie trzeba yapowej publiczności przedstawiać. Zespół śmiało można nazwać legendarnym. „Zwiewność”, „Wiewiórka” czy „Madonna” to tylko niektóre z piosenek, które w całości potrafią zaśpiewać wszyscy fani YAPY i nie tylko. Korzenie grupy sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy to trzej Bracia Stefańscy: Zbyszek, Jasiu i Jacek oraz przyjaciel Max Ziętek założyli zespół Kant, który zresztą od początku istnienia zgarnął sporo nagród na festiwalach i przeglądach. Wykonują między innymi utwory Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego, Tuwima.

Kolejną wykonawczynią będzie Zuzanna – laureatka II miejsca podczas jubileuszowej 40. YAPY i pierwsza laureatka nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej. Charyzmatyczna ulubienica yapowej publiczności. W tym roku podczas przeglądu wystąpiła u boku Olka Grotowskiego. Jest drobną dziewczyną, która na scenie z akordeonem i wiankiem na głowie pokazuje, na co naprawdę ją stać. A muzycznie potrafi osiągnąć wiele mimo że nie chodziła do żadnej szkoły muzycznej, jest samoukiem i gra ze słuchu. Gatunek, który wykonuje, określa jako własny miks emocji, słów i dźwięków.

Monika Kowalczyk – młoda, delikatna i niezwykle utalentowana studentka pochodząca ze Świdnika, laureatka pierwszego miejsca podczas 41. YAPY. Od niedawna sama pisze teksty i muzykę do swoich piosenek, co zaowocowało tak klimatycznymi utworami, jak „Na własność” czy „Tu”, które zaprezentowała w trakcie przeglądu. Powiedziała kiedyś, że śpiewa głównie dla widzów, którzy przychodzą na koncerty zatem podczas tego poYapowego na pewno da z siebie wszystko.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
myrra
Myrra Rós i VAR w Scenografii
Seks dla opornych w Teatrze Nowym
House Gig Pogonka: Michał Kowalonek

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*