Kometa na Dworcu Łódź Fabryczna (foto)

Wypatrując w tym roku pierwszej gwiazdki warto poszukać także Komety 46P/Wirtanen, która będzie tego wieczoru widoczna na niebie w pobliżu Kapelli. Specjaliści z Planetarium EC1 chętnie wyjaśnią jak prowadzić takie obserwacje. Nieustannie zapraszamy na pokazy i prelekcje do najnowocześniejszego planetarium w Polsce.

Jedną z form tego zaproszenia jest nasza nowa inicjatywa promocyjna: pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej relacji Łódź – Warszawa, który w rozkładzie nosi nazwę „Kometa”. Skład został ozdobiony specjalnie przygotowaną grafiką prezentującą szeroką ofertę Centrum Nauki i Techniki EC1.

Z pomocą naszej „Komety” chcemy dotrzeć nie tylko do Łodzian ale również do mieszkańców nieodległej Warszawy – mówi Michał Kędzierski z działu marketingu EC1 – a EC1 znajduje się dwie minuty drogi od głównego dworca naszego miasta. Zapraszamy absolutnie wszystkich do zgrania się z nauką.

Nazwa pociągu nawiązuje oczywiście do elementów oferty Centrum Nauki i Techniki EC1 – wspomnianego Planetarium oraz Stref „Człowiek w kosmosie” i „Głęboki kosmos”. Tylko w CNiT EC1 podróżujemy na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W wyjątkowej przestrzeni dawnej Elektrowni Łódzkiej można doświadczyć lotu w kosmos w symulatorze opartym na technologii rzeczywistości wirtualnej (VR). Można zobaczyć jak wyglądają poszczególne moduły ISS (International Space Station), zapoznać się z eksperymentami wykonywanymi na orbicie, czy doświadczyć na własnej skórze jak działają niektóre komponenty Stacji.

– Komety są także niezwykle szybkie, tak jak podróż między obiema metropoliami – mówi Michał Kędzierski. – Liczymy na to, że ten argument także przekona mieszkańców stolicy do odwiedzenia naszej placówki. To przy okazji doskonała promocja dla całego miasta.

„Kometa” jest pierwszym elementem nowej akcji, która ma popularyzować wiedzę na temat oferty Centrum Nauki i Techniki EC1. Jej pojawienie się na szynach możliwe jest dzięki umowie, którą EC1 zawarła z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Porozumienie obejmuje okres trzech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *