kolorypolski12W ramach 11 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski w Łódź Art Center przy ul. Tymienieckiego 3 odbył się koncert zespołu „Żywiołak”. Muzykę graną przez artystów określa się mianem heavy- folku. Jest to ciekawe połączenie tradycji ze współczesnym brzmieniem.

 
Zespół przybył na miejsce z opóźnieniem, jednak wynagrodzeniem za czekanie był świetny koncert. Grupę tworzą dwie wokalistki i trzech muzyków. Ich repertuar zawiera piosenki głównie polskie, ale jak mówią sami wykonawcy; inspiracją jest cała słowiańszczyzna. W kręgu tematycznym utworów znajdują się prastare obyczaje ludowe jak np. Noc Kupały, wątki baśniowe ale także miłosne.
Muzycy przyznają się do fascynacji demonologią i kulturą słowiańską. Już samą nazwą zespołu artyści wzbudzają ciekawość. Żywiołak bowiem to według ludowych podań istota magiczna o nieznanym kształcie. I taka niezwykła jest ich muzyka. Pełna energii grupa potrafi stworzyć na scenie prawdziwe widowisko. Długo oklaskiwanym utworem była Czarodzielnica nawiązująca treścią do obrzędu sabatu czarownic.
Żywiołak tworzy klimat łącząc brzmienia gitary i perkusji z lirą korbową. A zróżnicowanie wokalu zdecydowanie działa na korzyść zespołu. Na koncert w Art Center tłumnie przybyła różnorodna widownia, w tym zagorzałe fanki zespołu.
 
Żywiołak ŻywiołakŻywiołak Żywiołak
Żywiołak ŻywiołakŻywiołak Żywiołak
Żywiołak Żywiołak Żywiołak
Żywiołak Żywiołak Żywiołak
Żywiołak Żywiołak Żywiołak
 
Zobacz także:
{jumi [media/reklama.htm]}
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_6947
Lao Che w Wytwórni (foto)
IMG_4288
TribeTool w Iron Horse (foto)
Dr Misio w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*