Od 20 lat w Łodzi w pierwszy Dzień Wiosny mówi się o tolerancji, wzajemnym szacunku, przez młodzież i władze miasta zamalowywane są rasistowskie napisy na murach łódzkich kamienic i bloków. Centrum Dialogu jest organizatorem Kolorowej Tolerancji od 2012. Przez te lata przeprowadziliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży, zorganizowaliśmy wycieczki po Łodzi, Żywą Bibliotekę dla Policji i Straży Miejskiej, organizowaliśmy spotkania w świątyniach łódzkich. Za nami bardzo dużo pracy, ale przed nami jeszcze więcej. W 2021 roku chcielibyśmy dodać do tematów, które porusza Kolorowa Tolerancja pojęcie: EMPATIA.

Empatia to zdolność patrzenia na świat z perspektywy innej osoby, zauważania potrzeb innych. To niezwykle potrzebna umiejętność, która pozwala lepiej rozumieć to, co jest dookoła, rozumieć innych. Empatii można się nauczyć. Przez cały 2021 rok będziemy w Centrum Dialogu rozmawiać o EMPATII, w czasie Kolorowej Tolerancji także.

21 marca o 16.00 zapraszamy na wirtualne otwarcie wystawy o działalności Fundacji Orla Straż – Eaglewatch (https://www.orlastraz.org/nasza-misja/) oraz na spotkanie z przedstawicielami Fundacji. Wydarzenia odbędą się online, na Facebooku Centrum Dialogu Łódź. Wystawa prezentowana będzie w parku Ocalałych, przed budynkiem Centrum Dialogu do 10 kwietnia.

Z ppłk rez. Krzysztofem Plażukiem – członkiem Fundacji Orla Straż porozmawiamy m.in. o powstaniu tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) – o genezie oraz konsekwencjach działalności, ludobójstwie (kogo w szczególności dotknęło). Dowiemy się więcej o powołaniu i działalności Fundacji Orla Straż oraz o praktycznym wymiarze pomocy. 22 marca odbędzie się spotkanie z młodzieżą (także online).

W poniedziałek, 22 marca, Joanna Podolska i Justyna Tomaszewska z Centrum Dialogu porozmawiają z Joanną Fabicką, Rafałem Witkiem i Cezarym Harasimowiczem, współautorami książki „Wszystkie kolory świata” (Wydawnictwo Agora dla dzieci). Ta niezwykła książka-cegiełka na rzecz równości i otwartości porusza tematy bliskie działalności Centrum Dialogu. Z naszymi gośćmi porozmawiamy o empatii, wykluczeniu i wzajemnym szacunku. „Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 utworów, stworzonych z potrzeby serca i odruchu solidarności z dziećmi wykluczanymi i szykanowanymi z powodu swojej inności. Wydarzenia odbędzie się online, na Facebooku Centrum Dialogu Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kobietyniezwykle
Kobiety Niezwykłe – XV Edycja Plebiscytu
probono
Festiwal Warsztatów Pro Bono – III edycja
Jarmark u Geyera

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*