Kolorowa Tolerancja 2019

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od 2011 roku jest organizatorem akcji KOLOROWA TOLERANCJA, która w Łodzi organizowana jest od 20 lat. Ma ona na celu przeciwstawianie się mowie nienawiści, a także uczenie tolerancji i wzajemnego szacunku.

Razem z Michaliną Grzesiak, XIII Liceum Ogólnokształcącym, VEV PRODUCTIONS zaprasza do dołączenia do akcji #JANIETROLE. Do akcji zaproszono instagramerów, youtuberów, blogerów – osoby, które oglądają tysiące młodych ludzi. Z ich pomocą postarają się, aby przesłanie #janietrole trafiło do jak największej liczby młodzieży. Do akcji może przyłączyć się każdy – wystarczy wrzucić post z #janietrole lub/i ustawić zdjęcie profilowe z nakładką.

W tym roku nasza akcja przenosi się do przestrzeni Internetu. Infuencerzy opowiedzą o hejcie, który dotknął ich osobiście i zaprotestują głośno przeciwko nienawiści w Internecie. Swoją obecność na spotkaniu w Centrum Dialogu 21 marca o 18.00 potwierdziły: Siostry ADIHD (Ilona i Milena Krawczyńskie) Mam wątpliwość (Aleksandra Radomska). Krystyno, nie denerwuj matki (Michalina Grzesiak). W czasie spotkanie odbędzie się premiera utworu „Ja nie trole” w wykonaniu Michaliny Grzesiak. Na spotkanie obowiązują zapisy: zapisy@centrumdialogu.com.

W ramach Tegorocznej Kolorowej Tolerancji odbędą się także warsztaty dla nauczycieli i uczniów, zamalowywanie obraźliwych napisó

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

Jutrzejsza (21 marca) gala  z udziałem Michaliny Grzesiak (krystynoniedenerwujmatki.pl), Aleksandrą Radomską (mamwatpliwosc.pl) i Iloną i Mileną Krawczyńskimi (siostryadihd.pl) zostaje przeniesiona na 11 kwietnia 2019 r.

Bardzo przepraszamy za zmianę, ale niestety Michalina Grzesiak się rozchorowała, a bez niej gali nie zrobimy!
Przypominamy także o używaniu #janietrole!

Jednocześnie informuję, że symboliczne zamalowywanie obraźliwych napisów w ramach Kolorowej Tolerancji odbędzie się jutro, 21 marca, o 12.30 na budynku przy ul. Oblęgorskiej 5 (róg Wojska Polskiego). W zamalowywaniu wezmą udział władze miasta, radni i uczniowie 111 szkoły podstawowej.
Zapraszam serdecznie.

Poniżej dokładny program:

18-22 marca 2019

// 18 marca (poniedziałek) – WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE
10.00 Metoda rozwiązywania konfliktów między dziećmi.
Konferencja o mowie nienawiści dla nauczycieli przedszkoli
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83

// 21 marca (czwartek)
10.00-12.00 Otwarte świątynie czterech wyznań
– Archikatedra Łódzka – Parafia Św. Stanisława Kostki (ul. Piotrkowska 265) (10.00, 10.30, 11.00, 11.30 – pokaz filmu „Ku wielokulturowości”
– Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283)
– Synagoga Gminy Wyznaniowej Żydowskiej (ul. Pomorska 18)
– Cerkiew św. Aleksandra Newskiego (ul. Kilińskiego 56)
12.00 Symboliczne zamalowywanie obraźliwych napisów
16. 30 Otwarcie wystawy „Jestem stąd. Polska wielu narodów” www.jestemstad.pl
17.00 Gala finałowa akcji #JANIETROLE z udziałem Sióstr ADiHD, Aleksandry Radomskiej i Michaliny Grzesiak – krystynoniedenerwujmatki.pl
!!!!! zapisy: zapisy@centrumdialogu.com !!!!!
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83

// 22 marca (piątek)
10.00-12.00 Finał międzyszkolnego konkursu społecznego „I accept YOU!”
Organizatorzy: EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań, Stowarzyszenie Fabryka Równości, Rada Osiedla „Stary Widzew”, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi oraz Marta Szymczyk
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83
12.30 Warsztaty EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań dla nauczycieli i uczniów
Dla nauczycieli: „Jest w czym wybierać” – przegląd, darmowych materiałów edukacyjnych, dostępnych dla nauczycieli z zakresu przeciwdziałania przemocy słownej, mowie nienawiści wśród dzieci i młodzieży.
Dla młodzieży: „Co zrobić gdy ktoś hejtuje”.
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83
ZAPISY: warsztaty@centrumdialogu.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *