Kolorowa Łódź

KOLORWA_LODZ_LOGOTo pomysł na to jak zmienić szarzyznę i szpetotę własnego otoczenia w małe dzieło sztuki w przestrzeni publicznej i to przy okazji dobrej zabawy , połączonej z konkursem z nagrodami dla uczestników.

Myślenie o sztuce jako zjawisku elitarnym zamkniętym w muzeach i galeriach, niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika w życiu codziennym jest przeżytkiem. Twórcze życie może być udziałem każdego człowieka. Wystarczy chcieć. W projekcie mogą uczestniczyć wszyscy Łodzianie, bez względu na wiek, płeć czy jakąkolwiek przynależność o ile denerwuje ich dziurawy chodnik, napisy kibola na ścianie, obskurny śmietnik czy zapuszczony trawnik.

Nie ma ograniczeń co do zastosowanych technik. Dzieło może mieć postać malowidła, kompozycji, rzeźby czy instalacji z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przemysłowych itp. Nie musi być trwałe – sztuka ulotna zostanie  sfotografowana i pokazana na wystawie końcowej. Liczy się pomysł, wspólne działanie i dobra zabawa.

Zgłoszone projekty będą weryfikowane wyłącznie pod kątem zgodności z prawem. Organizatorzy udzielą wszelkiej pomocy w postaci doradztwa, dokumentacji fotograficznej czy zaopatrzenia w materiały potrzebne do wykonania dzieła. Działania w przestrzeni miejskiej przewidziane są na wrzesień a wystawa fotograficzna dzieł połączona z podsumowaniem projektu i rozdaniem nagród  odbędzie się w październiku 2017.

Informacje są dostępne na www.kolorowalodz.com.pl, facebook.com/kolorowalodz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *