awangardaicorealizmW niedzielę, 30 listopada o godz. 20 na Małej Scenie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka rozpocznie się premiera spektaklu Kolektyw Muzyczny Szlifierza Karhana.

Kolektyw Muzyczny Szlifierza Karhana to premierowy projekt muzyczny z elementami teatru, projekcji filmowej, performance’u i happeningu. Przy komponowaniu utworu Lena Ledoff i Patryk Ryszard Wagner inspirowali się tekstem socrealistycznej sztuki Vaška Kani Brygada szlifierza Karhana (1949). Muzyka do spektaklu Kazimierza Dejmka prawdopodobnie nigdy nie powstała. Jak mogłaby zabrzmieć dziś?

W przedstawieniu to szlifierka grała pierwsze skrzypce. Stawała się symbolem współzawodnictwa, pracy i wysiłku fizycznego. Dla muzyków dźwięki maszyny są pretekstem do poszukiwania współczesnych brzmień, zabawy z różnymi stylami – industrialem, jazzem, muzyką elektroniczną.

W muzycznym kolażu wykorzystane zostały cytaty z muzyki socrealistycznej, materiały archiwalne, zdjęcia i video przygotowane przez Slawosza Tejkowskiego. Na scenie pojawią się Przemysław Dąbrowski i Łukasz Gosławski. Aktorzy nie tylko użyczą swoich głosów, ale wezmą czynny udział w przedstawieniu i projekcji filmowej, w której zagrają postaci Starego i Młodego Karhana.

scenariusz, muzyka: Lena Ledoff
opracowanie muzyczne, instrumenty elektroniczne, saksofon: Patryk Wagner
bas: Przemysław Kowalski
perkusja: Artur Mostowy
filmy video: Sławosz Tejkowski
występują: Przemysław Dąbrowski, Łukasz Gosławski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
donkichot
Don Kichot Opery Narodowej w Teatrze Wielkim
ok_600X600
Shen Yun w Teatrze Wielkim
PA2012-plakat
Festiwal Poszukiwanie Alternatywy 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*