glowne_wojtkiewicz

Inspirację do najnowszej kolekcji Agaty Wojtkiewicz „EC” stanowił klimat wyjęty wprost z fabrycznego designu. To mocne nawiązanie do stylu klasy robotniczej, w zupełnie nowym wydaniu, adresowanym do młodych – kreatywnych, których energia stanowi zapalnik do działań współczesnego miasta.

Punktem wyjścia do propozycji na sezon jesień-zima 2013/2014 były zdjęcia Łodzi z lat 40., wykonane w elektrociepłowni EC1. Projektantka w niezobowiązujący sposób nawiązuje do mody tamtych lat, pokazując ją w nowej, luksusowej odsłonie.

Agata Wojtkiewicz stawia w kolekcji na oversizowe sylwetki nawiązujące do wygodnych ubrań klasy robotniczej. Dominują proste, monochromatyczne formy, bez zbędnych ozdobników. W „EC” znajdziemy zarówno jedwabne kombinezony, jak i surowy jeans, a także pikowane tkaniny. Te ostanie wykorzystane zostały w formie aplikacji oraz jako ekskluzywna wersja roboczych „waciaków”, w których pikowana tkanina łączona jest z naturalną skórą.

Dużą rolę w kolekcji odgrywa właśnie dobór materiałów. Uwagę przykuwa srebrna techniczna tkanina pokryta metaliczną folią. Projektantka często sięga również po ekskluzywną wełnę i kaszmir w dość niespotykanych kolorach.

DSC_9120

Fot. Agata Kobierska

Ta kolekcja to wyraz mojej słodko-gorzkiej miłości do miasta, w którym się wychowałam. Odzwierciedlanie tych uczuć znajdziemy chociażby w kolorystyce ubrań: od mrocznych odcieni  szarości i granatu, po słodkie i naiwne róże oraz błękity” – powiedziała projektantka Agata Wojtkiewicz.

Uzupełnienie kolekcji stanowią wełniane swetry. Ich szara, stonowana kolorystyka oraz prosta, wygodna forma, skontrastowane zostały z seksownymi pęknięciami i dużymi dekoltami. Na uwagę zasługują również kolorowe nadruki, które pojawiają się na prostych podkoszulkach. Zdjęcia użyte w grafice, pochodzące ze zbioru „Energia Czasu” z archiwum Dalki, to odwołanie do przemysłowej historii Łodzi, a także nowej tożsamości miasta.

***

Agata Wojtkiewicz – polska projektantka mody, wielokrotnie wyróżniana w konkursach Złota Nitka MTŁ i Złota Fastryga MTP. Nominowana do tytułów Damy Sukcesu (2005) oraz Projektanta Roku (2005, 2006). Zwyciężczyni konkursu Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award, organizowanego przez British Council i Ambasadę Brytyjską, w którym nagrodą jest obecność podczas jednej z najważniejszych imprez modowych na świecie – London Fashion Week 2011. Projektantka co roku prezentująca swoje kolekcje na Fashion Week Poland. Jej wiosenno-letnia kolekcja „6 AM” obecna była także podczas Vienna Fashion Week 2011. Należy do najlepszych współczesnych projektantek mody, według publikacji „Modą Zaklęci – antologia polskich projektantów”.

(Tekst – mat. prasowe; Fot. Agata Kobierska)

                            Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Lódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sipr_05032010_snowfashion_0107_pokaz
Snow Fashion by Eero Events (foto)
DSC_2946
Formy na OFF Piotrkowskiej (foto)
centrum_promocji_mody4
Centrum Promocji Mody w łódzkiej ASP (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*