Kolejne boisko do unihokeja w Łodzi

W Łodzi powstało kolejne boisko do unihokeja, tym razem na osiedlu Olechów-Janów.

Projekt został zrealizowany w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. ŁBO to bezpieczne place zabaw, parki kieszonkowe, ścieżki rowerowe i nowe chodniki.

– Unihokej z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Na Młynku powstało pierwsze w Łodzi boisko, tym razem oddajemy mieszkańcom kolejne na Olechowie-Janowie. Boisko posiada nawierzchnię modułową polipropylenową, na której zamontowane zostały bramki i piłko-chwyty. Nie zabrakło ławek o konstrukcji stalowej z podłokietnikiem, oraz koszy segregacyjnych. Ponadto uporządkowaliśmy zieleń wokół boiska i zasadziliśmy dwa drzewa  – mówi Justyna Krakowiak, Zarząd Inwestycji Miejskich

Z nowej atrakcji będą mogli korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Jest to również idealna propozycja dla najmłodszych. Wartość projektu to 470 tys. złotych.

Unihokej to dyscyplina sportowa, która narodziła się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Na początku, była oryginalną dyscypliną pozwalającą na drużynowe rozgrywki młodych ludzi na salach sportowych z użyciem lekkich plastikowych piłek i kijów.  Podczas pierwszych rozgrywek kije były bardzo podobne do kijów hokejowych.

Nową grę nazwano floorhockey, a pierwszy turniej rozegrano w Michigan w 1962 roku. Floorhockey bardzo szybko stał się grą popularną w szkołach i wielu klubach przyjmując bardzo wiele różnorodnych nazw – dla przykładu plasticbandy, softbandy i floorbandy.  Wkrótce oryginalny floorhockey przekształcił się w bardzo popularną grę zwaną Floorball.

W Łodzi coraz więcej jest zwolenników tej dyscypliny sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *