przyjacielWieczór w Śródmiejskim Forum Kultury przyniósł widzom duże zaskoczenie. Zgodny z programem występ Edwarda Żentary, który zaprezentować miał sztukę pt. „Kolega Mela Gibsona” został zmieniony.

  
Zamiast monodramu autorstwa znanego kabareciarza Tomasza Jachimka widzowie obejrzeli spektakl pt. „Kolega Monizy Clavier” napisany przez Sławomira Mrożka. Utwór tego polskiego dramatopisarza i prozaika to opowiadanie odwołujące się do korzeni Europy. Mężczyzna w średnim wieku jest narratorem swojej wędrówki.

Śródmiejskie Forum Kultury w kilka minut zapełnił tłum ludzi, których zapewne przyciągnął Edward Żentara ostatnio znany z ról w kilku serialach telewizyjnych. Aktor i Dyrektor Tarnowskiego Teatru swoim monologiem zahipnotyzował przybyłych na spektakl widzów. Przedstawienie opowiada historię Polaka przebywającego w Wenecji. Mężczyzna poznaje tam piękną i znaną aktorkę Monizę Clavier. Mężczyzna wplątuje się w romans z aktorką. Na scenie Żentara śpiewa, tańczy, pije, krzyczy. Jego barwny monolog skupia na sobie uwagę wszystkich widzów.

Zmiana repertuaru przez ŚFK wypadła zdecydowanie na korzyść. Żenatara został pożegnany gromkimi brawami. Tuż przed końcem spektaklu w dowód uznania, aktor został obdarowany czerwoną różą. „Kolegę Mela Gibsona” będziemy mogli obejrzeć już po wakacjach na scenie Forum.  

 
Kolega Monizy Clavier Kolega Monizy Clavier Kolega Monizy Clavier
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr Muzyczny już wyremontowany
plakat_20100510_2045612732
Festiwal Szkół Teatralnych 2010 – laureaci
fst
35. Festiwal Szkół Teatralnych – werdykt jury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*