melgibsonW sobotę, 26 września o godz. 19:15 na deskach Teatru Małego w Łodzi zobaczymy Kolegę Mela Gibsona na podstawie tekstu Tomasza Jachimka.

Tomasz Jachimek o sztuce: „- Miałem kiedyś przyjemność pić wódkę ze Znanym Aktorem. Przez pierwsze pięć kieliszków Znany Aktor imponował, błyszczał, bił blaskiem, robił wrażenie i świecił się jak nieupudrowane czoło w reflektorze punktowym. Przez drugie pięć kieliszków opowiedział wszystkie możliwe kawały i anegdoty. Przez kolejne pięć dogłębnie przedstawił swój cały burzliwy życiorys. Przez następne pięć dochodził do wniosku, że wszystko to nie ma sensu, świat jest do dupy, a jego nikt nie docenia należycie. Później – klasycznie: taksówka, rzyganko i wielkie wygrażanie pięścią, że on jeszcze wszystkim pokaże.

Przez cały wieczór powiedziałem może ze dwa zdania. Znanemu Aktorowi absolutnie to nie przeszkadzało. W imię źle pojmowanego odwetu przestałem go także słuchać. Nie przeszkadzało mu to tym bardziej… Byłem absolutnie zafascynowany. Facet miał tak nadmuchany balonik próżności, że śmiało mógłby się zgłosić do zawodów o Puchar Gordona Benneta.

Byłoby grzechem zaniechania odpuścić taki temat i taką postać. Stąd pierwszy impuls, stąd pomysł na bohatera – czyli w monodramie rzecz absolutnie kluczową.”

Jerzy Pal jako Feliks Rzepka
Autor – Tomasz Jachimek
Reżyseria – Tomasz Piasecki
Inspicjent i sufler – Katarzyna Jędrzęjczyk

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KORALINA
Koralina w Teatrze Pinokio
teatryangiel
IX Festiwal Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim
licence
License To Disturb/Noc w Wenecji w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*