TW22835622 i 23 czerwca po raz pierwszy wystąpili w Łodzi Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni. Swoją kosmiczną stację mieli w Improwizacji, zagrali w kwintecie.

Rockandrollowego podźwięku, a gdzie trzeba regałowych ekspresji dostarczył Łukasz Owsianko na gitarze elektrycznej, a Amadeusz Krebs  grał na bębnach, jak szalony. Michał Pałka-Keff świrował na swoim wyczynowym basie – rewelacyjnie zgrana sekcja rytmiczna dostarczyła odpowiedniej ilości funkowego pulsu, a tam gdzie wskazane, nie zabrakło jazzowych improwizacji. Drum’n Bassowych odlotów dostarczył Jacek Prokopowicz – to prawdopodobnie jeden z najlepszych w tym kraju Hammondzistów, ale nie bał się zatańczyć z iPadem w rytm wymyślanej na bieżąco spektakularnej solówki. Do tego wspierał chórkami Sebastiana Maliszewskiego, którego charyzma i niebanalne teksty zapinały w zgrabną całość roztańczoną rakietę Międzyplanetarnych Kochanków.

Dzień pierwszy kosmicznej wizyty wybrzmiał w rytmach pierwszej płyty zespołu Fanki Pisk, która ukazała się w 2005 roku i w trybie natychmiastowym zniknęła ze sklepowych półek. Był Tandem, Trabant Drajwer, Pani Henia, Aerobike i Cyber macio – choć  oczywiście nie tylko.  Drugiego dnia mogliśmy usłyszeć materiał, który znalazł się na najnowszej płycie Kochanków Flesz Back – jeszcze ciepłej od wypalania. Z tego krążka można było, m.in. usłyszeć Rebekę Sztajn, Jadę pod kołdrę, Fanki Pisk czy Rudą. Płytę muzycy wydali sami za swoje i nagrali ją na setkę (na żywo,) bez sztucznie podkręcanych efektów. Obecnie powstaje teledysk do Rudej.

joomplu:38411

Międzygalaktyczni Kochankowie występują na scenie już od 10 lat, choć nie od samego początku w tym samym składzie. Amadeusz Krebs świętował swoją pierwszą rocznicę grania z zespołem – Mało spinania dupy, a dużo frajdy. O to w tym chodzi! – podsumował po koncercie. Marzy mu się trzyletnie tourne z Kochankami po Japonii, Australii i Ameryce – trzymamy kciuki!

Space Lovers dotychczas wygrali koncert na małej scenie na Woodstocku, a rok później odebrali Złotego Bączka na dużej scenie tego samego festiwalu. Otrzymali także nagrodę Grand Prix Festiwalu Talentów TV 3D, występowali również podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W chwili obecnej muzycy przygotowują także projekt poboczny – muzykę do niemego kina Mark Of Zorro z 1920 r. Prawdopodobnie we wrześniu będzie można posłuchać ich w Łodzi ponownie.

Zobacz także:

Małpa, Jinx, DJ Chwiał w Improwizacji (foto)

Koncert Sorry Boys w Improwizacji (foto)

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
04_Paul_Di_Anno-4
Paul Di’Anno w Luce (foto)
IMG_3854
Mjut i Agyness B. Marry w Domu Literatury (foto)
19022013_033
Masha Qrella w Owocach i Warzywach (foto)
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*