P1030569W ostatni wtorek Park na Zdrowiu przeobraził się na kilka godzin w mekkę łódzkich miłośników sztuki ruchomych obrazów, bowiem w ramach Polówki 2010 wyświetlane było „Kocham Kino”.

 
„Chacun son cinéma ou Ce petit coup au coeur quand la lumiere s’éteint et que le film commence” (tak brzmi pełny, oryginalny tytuł) jest zbiorem 33 etiud twórców z całego świata. Film powstał z okazji 60-tej rocznicy Festiwalu w Cannes i miał swoją światową premierę w 2007 roku.
 
W Polsce można go oglądać dopiero od kilku miesięcy. Tematem przewodnim, dzięki któremu całość wydaje się względnie spójna, jest instytuacja kina.  Widownia zebrana w parku kwitowała każdą z etiud oklaskami o zróżnicowanym natężeniu. Największe owacje zebrały dzieła o komediowym charakterze: „Zajęcia” Larsa von Triera, „Kino Erotyczne” Romana POlańskiego oraz „Szczęśliwe zakończenie” Kena Loacha. Pozytywny odbiór tych lekkich historii można tłumaczyć długością poszczególnych obrazów. Mając do dyspozycji tak radykalnie ograniczony czas, z pewnością łatwiej jest rozbawić widza niż poruszyć.

Kino Cytryna zaprasza na kolejne pokazy. 23 lipca na Rynku Starego Miasta będzie można zobaczyć „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, a w najbliższy wtorek w Parku na Zdrowiu wyświetlony zostanie najnowszy film Jima Jarmusha, „The Limits of Control”.

 
Polówka w Parku na Zdrowiu Polówka w Parku na Zdrowiu Polówka w Parku na Zdrowiu

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zimna_wojna3
Zimna wojna powalczy w Cannes
horrory_lalkowe
Przegląd horrorów lalkowych w Kinie MuBa
_B250041
Otwarcie 21. FKE Orlen Cinergia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*