Kobranocka w Radio Łódź (foto)

2015-11-22_20-26-52Niedzielny wieczór, 22 listopada, upłynął pod znakiem polskiego dobrego rocka. A wszystko za sprawą zespołu Kobranocka, który w naszym łódzkim radio zagrał swój drugi koncert akustyczny, transmitowany na żywo na antenie.

Jak opowiadał wokalista, do trasy zbierali się prawie dwadzieścia lat i są niezwykle zestresowani. Pierwszy raz zagrali akustycznie 10 listopada w Zduńskiej Woli, a w Łodzi do dopiero drugi występ a od razu przed taką publiką zasiadającą przed odbiornikami radiowymi. Na żywo usłyszeć można było pierwszą godzinną część koncertu, druga godzina była już zarezerwowana tylko dla szczęśliwców zasiadających w studio. Grupie tej udało się zdobyć wejściówki podczas audycji w Radio Łódź.

Zespół przygotował materiał składający się zarówno z tych dobrze znanych przebojów, jak i rzadziej granych piosenek. Nie zabrakło utworów „Irlandia”, „Póki to niezabronione” czy „List z pola boju”, a także coverów m.in. „Mówię Ci, że” Tiltu. Udany koncert nie raz podrywał słuchaczy z krzeseł. Klaskali i śpiewali wspierając muzyków, a na koniec podziękowali gromkimi brawami. Po koncercie zainteresowani mogli zdobyć autografy i zamienić kilka słów z zespołem.

joomplu:101795

Zespół Kobranocka powstał w 1984 roku w Toruniu na oddziale szpitala psychiatrycznego. To tam pracujący Andrzej Michorzewski pokazał Andrzejowi „Kobrze” Kraińskiemu m.in. tekst piosenki „List z pola boju”. Początkowo zespół nazwany został Latający Pisuar, po roku jednak zmienili nazwę na Kobranocka. Do dziś wydali dziewięć płyt – ostatnią „SPOX!” w 2010 roku. Grają w składzie Andrzej „Kobra” Kraiński (śpiew, gitara), Jacek „Szybki Kazik” Bryndal (gitara basowa, śpiew), Jacek Moczadło (gitara) oraz Piotr „Vysol” Wysocki (perkusja).

Zobacz także:

Top Łódź Festiwal 2015 (foto)

Kobranocka w King Of Music (foto)

Kobranocka w Stereo Krogs (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *