kobietyniezwykleW tym roku przypada Jubileuszowa XV edycja imprezy „Kobiety niezwykłe”. Główną ideą plebiscytu jest promowanie i prezentowanie postaci kobiet oraz ich działań  i dokonań na polu kulturalnym, artystycznym i społecznym (ze szczególnym uwzględnieniem działań amatorskich, pozazawodowych) Kandydatki do tytułu mogą być zgłaszane przez organizacje kobiece, pozarządowe, stowarzyszenia, grupy nieformalne oraz osoby indywidualne ze środowiska lokalnego.

Nominacje można zgłaszać na kartach zgłoszeń dostępnych na stronie organizatora i partnerów – koordynatorów dzielnicowych:
– Centrum Kultury Młodych www.ckm.lodz.pl  ( zgłoszenia z dzielnicy Łódź- Górna)
– Bałucki Ośrodek Kultury – Łódź, ul. Limanowskiego 166 – www.bok.lodz.pl (zgłoszenia z dzielnicy Łódź- Bałuty)
– Poleski Ośrodek Sztuki – Łódź, ul. Krzemieniecka 2a – www.pos.lodz.pl
(zgłoszenia z dzielnicy Łódź- Polesie)
– Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych – Łódź, ul. Zachodnia 54/56 – www.aoia.pl (zgłoszenie z dzielnicy Łódź- śródmieście)
 – Widzewskie Domy Kultury – Łódź, Al. Piłsudskiego 133 – www.wdk.pl
(zgłoszenia z dzielnicy Łódź- Widzew)

Plebiscyt będzie się odbywał w dwóch etapach:
1.    Pierwszy etap (20 stycznia-17 lutego 2017) – przyjmowanie zgłoszeń przez koordynatorów dzielnicowych i wyłonienie po 3 najlepsze kandydatury zgłoszone w poszczególnych dzielnicach.
2.    Drugi etap (18 lutego– 15 marca 2017)- powołanie „Kapituły kobiet z pasją”, która wyłoni z grona nominowanych kobiet pięć laureatek, które otrzymają statuetkę oraz tytuł „Kobiety niezwykłej” podczas Gali Finałowej.

Gala Finałowa odbędzie się w dniu 15 marca 2017 r. w Centrum Kultury Młodych Filii Klubie „Dąbrowa” w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 93. Prezentacja sylwetek wyróżnionych kobiet nastąpi podczas jubileuszowej gali wręczenia tytułów,  na podstawie przeprowadzonych wywiadów i zebranej dokumentacji fotograficznej obrazującej działalność aktywnych kobiet. Laureatki otrzymają oryginalne statuetki zaprojektowane i wykonane unikatową techniką rzeźby miękkiej przez łódzką artystkę – Annę Frąckowicz. Imprezę będzie promował również okolicznościowy biuletyn zredagowany przez studentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Nadawany tytuł „Kobiety niezwykłej” ma charakter honorowy i nie wiąże się z gratyfikacją finansową. Pomysłodawcą i Ambasadorem akcji jest pomysłodawczyni przedsięwzięcia Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi. Pani prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Organizatorem plebiscytu jest Centrum Kultury Młodych Filia Klub „Dąbrowa’
ul. Dąbrowskiego 93, 93-202 Łódź, tel. 42 641 82 81 , e-mail: klubdabrowa.lodz @gmail.com

Współorganizatorzy imprezy
Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi
Rada Osiedla Chojny-Dąbrowa

Partnerzy przedsięwzięcia:
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Bałucki Ośrodek Kultury
Poleski Ośrodek Sztuki
Widzewskie Domy Kultury
Wyższa Szkoła Sztuk i Projektowania w Łodzi
Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna  w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Psi Patrol w Atlas Arenie
Igrzyska Wolności 2021
3p
Dzień Planetariów w EC1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*