IMG_8174

Od wtorku, 29 maja w Galerii ŁTF można oglądać zbiorową wystawę pt. Kobiety fotografują.

Na ekspozycję składają się prace członkini ŁTF-u: Barbary Buczek, Karoliny Chojnackiej, Ewy Gładys-Pakuły, Teresy Janczak, Jolanty Kluczyńskiej, Edyty Kmieć, Natalii Lewandowskiej, Aleksandry Misztal, Anny Pietrzak, Edyty Pilichowskiej, Barbary Rochowczyk, Dobrawy Rutkowskiej, Małgorzaty Skoczylas, Beaty Stankiewicz, Marii Tymińskiej, Zofii Warzyńskiej-Bartczak oraz Katarzyny Woźniak.

– Kilkanaście kobiet i kilkanaście sposobów patrzenia na świat okiem obiektywu. Wystawa Kobiety fotografują pokazuje wielokierunkowość zainteresowań autorek. Stanowi swego rodzaju zapis stanu ich świadomości twórczej. Prezentują bowiem różne poetyki, propozycje warsztatowe, kreacyjne i tematyczne, posługują się rozmaitymi sposobami ekspresji – można przeczytać w informacji o wystawie autorstwa Alicji Cichowicz. – Postrzeganie rzeczywistości jest przecież tak indywidualne, jak indywidualni są ludzie, zależy to od ich stosunku do otoczenia, wrażliwości, temperamentu, światopoglądu i postawy estetycznej. Wśród fotografujących pań są więc te, które obraz świata poddają czystej rejestracji, dokonując naturalnie wyboru motywu i czuwając nad kompozycją zdjęcia i te, które go przekształcają, aranżują, kreują zgodnie z własną koncepcją.

Wystawę można oglądać do 11 czerwca br. Od 15 do 17 czerwca będzie prezentowana w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w ramach Targów Kobieta w Wielkim Mieście.

Zobacz także:

3 strony medalu w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Po sesji w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Międzygórze – Perła Sudetów w CH Tulipan (foto)
Avangranda w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)
ascy1
„Wcielenia” w Carte Blanche

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*