033krolW czwartek, 22 czerwca o godz. 21 w Lokalu wystąpi formacja Kobieta z Wydm, jako support pojawi się Piotr Rogucki solo. Wstęp – 25 zł.

Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Błażej Król z żoną Iwoną stworzył przecież duet Lauda, zaś Mateusz Rychlicki był perkusistą w ostatniej scenicznej inkarnacji KRÓLA.

Z drugiej strony realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznościach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły się fiaskiem i permanentnym uszkodzeniem sprzętu.

Zespół zmuszony był nagrać całość jeszcze raz, prawie od początku. Kolejnej realizacji towarzyszyło już podskórne napięcie, które przełożyło się na ostateczne brzmienie „Bentala“. Problemy produkcyjne towarzyszyły płycie zresztą do momentu oddania do tłoczni, z kolei relacje w zespole nigdy były lepsze.

Dlaczego „Bental”? Bo, jak mówi sam zespół, to „muzyka podszyta dziwnym niepokojem. Mroczna i mułem pokryta, ale z światłem na ramieniu.”

Kobieta z wydm:
Iwona Król – syntezatory/głos
Mateusz Rychlicki – perkusja/gitara/głos
Błażej Król – gitara basowa/głos

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tides From Nebula w Scenografii
Hash Coookie w TU
rzabka
Rzabka w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*