Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus – recenzja

kobieta_na_marsie_mczyzna_na_wenus_20100702_1114415648Słaba, przeładowana banałami i stereotypami komedia romantyczna z Sophie Marceau i Danym Boonem w rolach głównych. 

Adriane (Marceau) i Hugo (Boon) są małżeństwem.

Adriane zajmuje się domem, dziećmi, remontem, razem z przyjaciółką rozkręca biznes, sprzedając biżuterię. Hugo to szef dobrze prosperującej firmy, biznesmen, który nigdy nie ma czasu dla rodziny. I pewnie nawet nie zauważyłby, że jego małżeństwo przechodzi kryzys, gdyby nie uświadomiła mu tego jego żona.

Rozgoryczona, przemęczona, na skraju załamania nerwowego Adriane postanawia coś zmienić, a dokładnie zamienić się z Hugo rolami. Chce w ten sposób sprawić, żeby Hugo zaczął ją doceniać i zrozumiał jak wielką pracę wykonuje, kiedy on jest w biurze. Podpisują umowę, Hugo zostaje zagoniony do obowiązków domowych, Adriane przejmuje władzę nad firmą męża. Zamiana obejmuje także przejęcie cech charakteru partnera. Walka płci może zakończyć się jednak katastrofą.

O ile początek filmu można jeszcze uznać za zabawny, to zaraz po podpisaniu przez małżonków umowy na zamianę ról, gdy akcja powinna się rozkręcać, humor zamiast tego stacza się, aż do grande finale, kiedy osiąga kiczowate dno.

W zamierzeniu bajkowy, film jest absurdalny. Jedyne co z niego wynika to, że równouprawnienie nie istnieje, najlepiej, żeby każdy trzymał się swoich ról: kobiety niech zajmą się gotowaniem, a mężczyźni zarabianiem pieniędzy, a wszyscy będą szczęśliwi. Trzeba tylko zachować równowagę.

Oglądając Sophie Marceau w tak słabym filmie przychodzi na myśl jedno pytanie: dokąd zmierza kinematografia? Przyszłość nie tylko francuskiego kina jawi się w czarnych barwach, a sens chodzenia do kina znika zupełnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy