martynawojciechowskaW środę, 17 listopada rozpoczął się 12. Explorers Festival. Jednym z gości tegorocznej edycji festiwalu jest dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Prezenterka spotkała się ze swoimi fanami w czwartkowe popołudnie w salonie Empik Manufaktura.

   
Podczas spotkania Wojciechowska udzieliła wywiadu łódzkiej dziennikarce radiowej, Sylwii Kurzeli. Podróżniczka równie chętnie odpowiadała na pytania ludzi przybyłych na spotkanie. Spotkanie z Martyną Wojciechowską było połączone z promocją jej najnowszej książki „Kobieta na krańcu świata 2”.

Podczas godzinnego spotkania mogliśmy usłyszeć o kolejnych planach zawodowych podróżniczki – m.in. nagranie trzeciej serii „Kobiety na krańcu świata” dla telewizji TVN czy o zmysłowej sesji dla grudniowego „Playboya”. Dziennikarka podzieliła się z widownią swoimi refleksjami na temat poznanych ludzi podczas swoich podróży. Chętnie opowiedziała również o ciekawych historiach związanych z kręceniem programu (chociażby o tym jak musiała udawać fryzjerkę).

W piątek 19 listopada podróżniczka poprowadzi Wielką Lekcję Geografii w Auli Czerwonej Wydziału Prawa UŁ (Ul. Kopcińskiego 8/12). Dziennikarka przygotowała wizualizację – „Nepal – przygoda blisko nieba”.

Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna czasopism: „National Geographic Polska”, „National Geographic Traveler” i „Kalejdoskop”. Jest pierwszą kobietą, która ukończyła rajd Paryż-Dakar. W telewizji TVN przez 12 lat prowadziła program dla miłośników motoryzacji – „Automaniak”. Dziennikarka ma na swoim koncie dwa autorskie programy przybliżające widzom nieznane zakątki świata – „Misja Martyna” i „Kobieta na krańcu świata”.

 
Martyna WojceichowskaMartyna Wojceichowska Martyna Wojceichowska Martyna Wojceichowska
Martyna Wojceichowska Martyna Wojceichowska Martyna Wojceichowska

  

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Drugi tom „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek”
arterie7_004
Arterie 7 – promocja numeru (foto)
XIV Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*