Z inicjatywy trenerów kobiecych drużyn U16 w dniach 19-20 marca w Łodzi, odbyła się konsultacja zawodniczek z pięciu drużyn: KS Budowlani Commercecon Łódź, Venol Atomówki Łódź, Amazonki Budowlani Lubin, RC Częstochowa i RC Rzeszów.

W treningach, zakończonymi sparingami udział wzięło niemal 60 zawodniczek z roczników 2005-2009. W sobotę odbyły się dwa treningi: na pierwszym trenerzy skupili się na szarży oraz autach i młynach – treningi przygotowali Michał Czerwiowski (KSB), Jakub Sieradzki (Rzeszów) oraz Michał Krzypkowski (RCC), podczas drugiego trenowano obronę zespołową za co odpowiedzialny był Zbigniew Grądys (Venol Atomówki Łódź).

Po zakończonych treningach, zawodniczki odwiedziły kręgielnię, gdzie wspólnie grały w kręgle i mogły wymienić się doświadczeniem. W niedzielę zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy wiekowe, a w każdej grupie utworzono trzy drużyny, które zgrały mecze każdy z każdym. W sumie utworzono sześć drużyn po 8-9 zawodniczek. Mecze sędziowała m.in. Nela Wójcik, która niedawno brała udział w kursie Kolegium Sędziowskiego.

– Akcję zdaniem trenerów można uznać za udaną. Zawodniczki miały szansę pograć i potrenować przed sezonem, a trenerzy wymienić się wiedzą i doświadczeniem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie wspólne spotkania poza turniejami są potrzebne w rozwoju młodych zawodniczek oraz podnoszeniu poziomu kobiecego rugby – mówi Zbigniew Grądys z Venol Atomówek Łódź inicjator konsultacji.

Szczególne podziękowania dla Michała Czerwiowskiego z KS Budowlanych Commercecon Łódź za zorganizowanie obiektów sportowych przy Górniczej 5 oraz całego zaplecza.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Venol Atomówki jadą do Lublina
Master Pharm Rugby Łódź – Juvenia Kraków 29:23 (foto)
Zgrupowanie kadry U16 i U18 w rugby 7 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*