Kopyta_za„Pierwsza pieśń konia” to singiel zapowiadający album „Kopyta zła” – wspólne dzieło dwójki łódzkich multiartystów: Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka. Płyta ukaże się na początku przyszłego roku, nakładem wytwórni Requiem Records.

Premierowa piosenka intryguje od pierwszych dźwięków, dobitnie nakreślając charakter całego albumu. „Kopyta zła” nie będą tradycyjną płytą. To pozycja z pogranicza musicalu i słuchowiska, utrzymana w formie pastiszu, zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym.

Odpowiedzialny za warstwę dźwiękową albumu Paweł Cieślak, stworzył niesamowity muzyczny kolaż, w którym elektroniczne syntezatorowe dźwięki mieszają się z melodyjnym popem, techno i rozstrojonym brzmieniem pianina. Całość tworzy różnorodny zestaw, który idealnie podkreśla żartobliwy charakter wydawnictwa.

{soundcloud}https://soundcloud.com/requiem-records-1/joanna-szumacher-pawel-cieslak-kopyta-zla-pierwsza-piesn-konia{/soundcloud}

Warstwa tekstowa „Kopyt zła” to historia Ferdynanda i jego konia. Autorka tekstów – Joanna Szumacher, przy tworzeniu piosenek wzorowała się na noweli Edgara Allana Poego „Metzengerstein”. Oprócz jednostajnej narracji, w utworach usłyszymy też głos konia, przedstawiającego własny punkt widzenia.

Na premierę „Kopyt zła” trzeba będzie niestety poczekać do przyszłego roku, ale już teraz wiadomo, że zdecydowanie warto wytrwać tych kilka miesięcy!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
razdwatrzy
Raz Dwa Trzy w Wytwórni (foto)
008_sipr_210214-0853-tytulowe
Tomek Makowiecki w Wytwórni (foto)
IMG_8905
Songwriter Łódź Festiwal 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*