MAREKKlub Podróżników Keja zaprasza na spotkanie podróżnicze ze znakomitym fotografem m.in. National Geographic MARKIEM ARCIMOWICZEM. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 19:15 w Keja Pub. Wstęp wynosi 10 zł.

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W treści wpiszecie „Keja”, w komentarzu maila napiszecie dlaczego chcecie bilety oraz swoje imię i nazwisko.. Zabawę zakończymy 28 listopada, o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzymają najciekawsze maile. 

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

„WYPRAWA NA TRAMEN TEPUI. W POSZUKIWANIU BIAŁEJ PLAMY NA MAPIE”

Marek Arcimowicz opowie o ekstremalnej wyprawie pod egidą National Geographic na niezdobytą dotychczas górę Tramén Tepui w południowo-wschodniej Wenezueli oraz odkryciach naukowych, których dokonano podczas ekspedycji.

W sercu gęstej selvy na granicy Wenezueli i Gujany, tu gdzie Arthur Conan Doyle ulokował swój „Zaginiony Świat”. Koszmarne warunki w górskim lesie mgielnym – wszędobylskie robactwo, wilgoć, upały wymieszane z chłodem, a ulewy z suszą…

Trudno uwierzyć, bo choć z trudem – to wciąż można znaleźć tereny nieznane, będące białą plamą na mapie, dotknąć kawałka skały prakontynentu – jako pierwszy człowiek, można nadać nazwy geograficzne niepoznanym obszarom. I choć epoka wielkich eksploracji dawno minęła, wciąż jest coś do odkrycia.

Trzon obydwu wypraw stanowili: pomysłodawca i kierownik – Michał Kochańczyk; Izabela Stachowicz, biolog, UJ; Marek Arcimowicz, fotograf, dziennikarz. Do ostatniej dołączyli Wenezuelczycy: Alberto Raho i Carlos Mario Osorio.

Śmieszne historie przeplatają się z dramaturgią pierwszej udanej wspinaczki na niezdobyty szczyt przez mieszany, polsko-wenezuelski zespół, odkryciem nieznanych gatunków zwierząt przez młodego naukowca – a wszystko na terytoriach – i z udziałem – Indian, bez których pomocy realizacja projektu nie byłaby możliwa. Dzięki ich obecności opowieść zyskała też kolorytu, a Indianie dowiedzieli się, że na szczyt góry, której się obawiali i którą nazywali „smokiem”, można wejść… Wyprawa pod patronatem m.in. NATIONAL GEOGRAPHIC Polska.

Marek Arcimowicz:

Od kilkunastu lat zawodowo fotograf od „zadań specjalnych”. Z wykształcenia architekt-planista, instruktor narciarstwa.Przez lata pracował multidyscyplinarnie – łącząc funkcję fotografa, testera i projektanta sprzętu.Pracuje dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Z aparatem „zaliczył” wszystkie strefy geograficzne. Od roku 2000 był członkiem agencji PORTFOLIO. Od początku czyli roku 1999, współpracuje z polską edycją magazynu „National Geographic”, gdzie opublikował kilka reportaży i kilkaset zdjęć. Jego prace były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na wystawie „Oczami Fotografów National Geographic”. Wielekrotny juror konkursów fotograficznych.Od roku 2005 członek światowej „stajni” fotografów LOWEPRO.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sipr140312-3186
Al Di Meola w Klubie Wytwórnia (zakończony)
karuzella-foto
Weekend w New Yorku (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*