a2011-12-11_00-16-55Sobotni wieczór w pubie przy Piotrkowskiej należał do łódzkich muzyków z zespołu Klawo.  Przez prawie trzy godziny grali swoje autorskie utwory przeplatane coverami znanych utworów.

Klawo zaprezentowało się w Lumumbowie po raz trzeci. – Bardzo lubimy koncertować w tej knajpie bo zawsze jest dla kogo grać i publika zapewnia świetną atmosferę – mówią zgodnie członkowie zespołu.

Od godziny 22 rozbrzmiewały nuty takich piosenek jak nowsze  „Domek z kart”, „Każdy dzień”, „Nie chcesz”, czy dobrze znane „Okłamuj mnie”, które porywały do tańca gości pubu. Nie zabrakło też „You give love a bad name” Bon Jovi, „I was made for loving you” Kiss oraz „Rock you like a hurricane” Scorpions, które tym bardziej podnosiły temperaturę wśród już rozgrzanej publiki. Trzema częściami koncertu zapewnili świetną zabawę wszystkim przybywającym do pubu. Dla osób najlepiej zaznajomionych z zaprezentowanymi coverami zespół przygotował swój pierwszy minialbum. Każdy kto zgadł oryginalnego wykonawcę  utworu otrzymywał „EPkę” w prezencie.

Zespół jak zawsze stawił się w czteroosobowym składzie. Z gitarą Stanisław Jakuszewski, na basie Michał Graczyk, a przy perkusji Łukasz Musiaka. Zmiana zaszła zaś przy mikrofonie – od września w zespole śpiewa Marek Olczyk, jednak publika, jak i zespół szybko się do tego przyzwyczaili i można odnieść wrażenie że wokalista gra z Klawo od zawsze.

Zespół na koncertach nie poprzestaje. W najbliższym tygodniu będzie kręcił ujęcia do teledysku – na tapetę wezmą utwór „Gra”, a w styczniu nagrają już drugi minialbum. Rozpędzona lokomotywa o nazwie „Klawo” brnie do przodu, a my czekamy na następne koncerty.

Zobacz także:

Klawo w Lumumbowie (foto)

Juwenalia PŁ 2011 – m. in. występ Klawo (foto+wideo)

Klawo – prezentacja zespołu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
014ew
Elektryczny Węgorz w Z innej beczki (foto)
IMG_0589
Kroke & Sławek Berny w Wytwórni (foto)
sipr_051013-4301
Adi Jazz Festiwal 2013 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*