Klawo – prezentacja zespołu

2010-07-23_22-51-12Łódź to nie tylko Piotrkowska, Manufaktura czy fabryki. To również scena muzyczna, której nasze miasto wstydzić się nie musi. Jednym z jej przedstawicieli jest zespół Klawo.

  
Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Od tamtej pory przez zespół, działający bardziej na zasadzie hobbystycznego projektu, przewinęło się wielu muzyków jednak trzon pozostawał niezmienny – gitarzysta i perkusista. Zespół Klawo to właśnie ich sprawka.

Stanisław Jakuszewski – gitarzysta, a przede wszystkim lider zespołu. -Trzyma wszystko w ryzach i pilnuje, abyśmy szli w zamierzonym kierunku – opowiada o koledze z zespołu basista. Załatwia większość koncertów i ich oprawę oraz przede wszystkim motywuje resztę do roboty. Jest fanem Keith’a Richards’a i ma nawet w telefonie tapetę z nim w roli głównej. Koledzy z zespołu jednak dobrze wiedzą, że na tym się nie kończy i śmieją się że w domu na pewno ma plakat z jego nagą klatą.

Perkusista i drugi z założycieli to Łukasz Musiaka. Nazywany Szczepanem wymyślił nazwę zespołu. Podczas zajęć na uczelni miał wymyślić krótką i chwytliwą nazwę dla zespołu, taką która opisywałaby założenia grupy. Wtedy było to jedynie zadanie z zajęć z marketingu, później nazwa okazała się idealna dla ekipy Jakuszewskiego i Musiaka. Ponadto ciągle gubi swoje pałki i nigdy nie orientuje się, w którym momencie utworu akurat się znajduje.

Trzecia postać tworząca zespół to Michał Graczyk. Basista zespołu jest miłośnikiem kiczowatych, kolorowych garniturów z lat 80tych, a inspiracją dla niego jest połączenie różowego cadillaca i drinków z palemką, czyli przede wszystkim funkowa klasyka z tamtych czasów.

Jednak czym byłby zespół bez wokalisty. Łukasz Załęski – bo tak się nazywa frontman ekipy – to jedyny „nie samouk” w grupie, student wyższej szkoły muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim. Jeden z najbardziej wytrwałych członków ekipy, ze względu na brak styczności z tego typu muzyką przed dołączeniem do zespołu, jednak umiejętności wokalisty klasycznego które słychać w jego głosie, sprawiają że ma niepowtarzalny styl. Dziś radzi sobie coraz lepiej, a koledzy z zespołu planują kiedyś podpalić go na scenie by uatrakcyjnić koncert.

Basista i wokalista dołączyli do zespołu rok temu i od tamtego momentu skład się nie zmienił.

A jaki styl muzyczny reprezentują? Odpowiada im stylistyka rocka z lat osiemdziesiątych – Rolling Stone’si czy Bruce Springsteen. „Lekki rock z elementami funkowego pulsu” – dopowiadają. Muzykę zespół tworzy wspólnie, zaś za teksty odpowiadają głównie Łukasz Załęski i Stanisław Jakuszewski. Próby odbywają się w salce, którą dzielą z jeszcze jednym zespołem, minimum dwa razy w tygodniu, przed koncertami nawet codziennie. Wśród granych piosenek znajdują się ich własne kompozycje jak i covery – „Anybody seen my baby” i „Rock and a hard place” The Rolling Stones czy „I shot the sheriff” Boba Marleya.

Jednak zespół to nie tylko koncerty. Poza sceną także się spotykają chodząc wspólnie na piwko, a gdy jest potrzeba zawsze mogą na siebie liczyć. Znajomość przeniosła się też na towarzyszki życia członków zespołu.

Ich koncerty przyciągają coraz więcej osób i my zachęcamy do posłuchania Klawo na żywo. Łatwo zaistnieć na rynku muzycznym nie jest, lecz Klawo traktuje grę jak najbardziej poważnie. Angażują się w to co robią i mają nadzieję, że pewnego dnia dzięki hobby będą mogli się utrzymać.

Najbliższe koncerty zaplanowane są poza Łodzią. Klawo zawita m.in. do Olsztyna i Nowego Stawu (wraz z zespołem Ceti). W klubach łódzka grupa zagra ponownie od października. Zapraszamy!

20.08.2010 Nowy Staw – Stadion OSiR (ul.Sportowa), Nowostawskie Noce Motocyklowe, występ wraz z zespołami Ceti i Largo
21.08.2010 Olsztyn – Carpenter’s Inn

KlawoKlawo KlawoKlawo KlawoKlawo
KlawoKlawo Klawo Klawo
Klawo Klawo
Zobacz także:

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *