Kiri Te Kanawa w Teatrze Wielkim

Kiri_04_Swannell_MSM25 czerwca o godz. 20 w Teatrze Wielkim rozpocznie się koncert Kiri Te Kanawa. Jest ona jedną z najsłynniejszych śpiewaczek operowych świata.

 

Kiri Te Kanawa obdarzona jest piękną i niesamowicie subtelną barwą głosu, sopranem lirycznym. Śpiewaczka przedstawi łódzkiej publiczności program bardzo urozmaicony. Będzie on połączeniem klasyki operowej z utworami z gatunku muzyki współczesnej, także musicalowej. Usłyszymy arie i pieśni Mozarta, pieśni Richarda Straussa, Cantaloube’a, wokalizę Sergiusza Rachmaninowa, utwory Leonarda Bernsteina i Georga Gershwina, w tym słynne „Summertime”. Śpiewaczce towarzyszyć będzie orkiestra Teatru Wielkiego, którą przygotowuje Michał Kocimski. W dniu koncertu orkiestra wystąpi pod batutą Juliana Reynoldsa.

W 1982 roku Kiri Te Kanawa została uhonorowana przez Elżbietę II tytułem Damy Imperium Brytyjskiego. Uczestniczyła wraz z m.in. José Carrerasem w nagraniu „West Side Story” Leonarda Bernsteina, wykonując partię Marii. Jednym z momentów, kiedy zwróciły się na nią oczy całego świata było wykonanie arii Leć, biały Aniele Händla, podczas zaślubin Lady Diany i Księcia Karola.  Ciepłem, głębia i świeżością wykonania ujęła wtedy blisko 600 milionów widzów transmisji ceremonii na całym świecie. Była to jedna z najliczniej zgromadzonych publiczności przed odbiornikami TV w historii światowego nadawania i powiększyła niezliczoną obecnie liczbę nowych fanów śpiewaczki.

Kiri Te Kanawa, wraz z towarzyszącymi jej osobami oraz dyrygentem Julianem Reynoldsem przyleci do Polski 22 czerwca. Próby przed koncertem z udziałem sopranistki i dyrygenta oraz orkiestrą Teatru Wielkiego rozpoczną się najprawdopodobniej już na drugi dzień po przylocie.  W trakcie pobytu w mieście,  Kiri Te Kanawa planuje obejrzeć najciekawsze miejsca na mapie naszego miasta.  

Bilety:
strefa I – 220,00 zł
strefa II – 200,00 zł
strefa III – 180,00 zł

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem Kiri Te Kanawy, kończącym sezon artystyczny 2009/2010 w Teatrze Wielkim w Łodzi i sezon kulturalny w województwie łódzkim,  dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi postanowiła skierować do sprzedaży 150  wejściówek na ten koncert w cenie 50 zł.

Wejściówki będą sprzedawane w dniu koncertu tj. 25 czerwca br. w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi od godz. 16.

/mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *