029W niedzielę, 7 czerwca, w DOMu zorganizowano koncert projektu Kinsky. To jedno z najważniejszych zjawisk alternatywnej sceny muzycznej. Legenda miejska głosi, że zespół powstał na przełomie 1991 i 1992 roku z inicjatywy studentów filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Przed zawieszeniem działalności w 1996 roku, Kinsky zdążył wydać jedną, niespełna godzinną płytę – „Copula Mundi”. Zespół wystąpił w ponad stu miejscach, także poza granicami kraju. Nie były to zwykłe koncerty, raczej multimedialne działania performatywne łączące wiele dziedzin sztuki. Grupa unikaa typowych wywiadów zamiast tego tworząc manifesty. Te ideologiczno-artystyczne teksty były odczytywane w mediach i na koncertach.

joomplu:91992

2015 rok to nowy rozdział w historii Kinsky’ego. Po blisko dwudziestu latach nieobecności i dwóch latach przygotowań zespół powraca na scenę i komponuje nowe utwory. Pierwszy koncert odbył się w warszawskiej Hydrozagadce. Latem Kinsky zagra na jubileuszowej, dziesiątej edycji najważniejszego w Polsce festiwalu muzyki alternatywnej – Off Festival w Katowicach w niemal niezmienionym składzie, z nowym basistą (za Artura Koczergo, który grał w zespole w latach 1992-1996):

/fot. Anita Andrzejczak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6056
Jazzkuła w Domu Literatury (foto)
029xx
Kapital, Stara rzeka i X-Navi:ET w DOMu (foto)
DSC_2299a
Anika i Syny w Domu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*