Kino-Ucho to cykl wydarzeń filmowo-muzycznych – seria spotkań na styku dziedzin filmu i muzyki, organizowana przez Fundację Obszar Wspólny. Najbliższy pokaz, filmu „Kuso”, odbędzie się we wtorek, 25 września o godz. 19 w Casablance (Podrzeczna 2).

„Kuso” to debiut reżyserski Flying Lotus, producenta muzycznego i muzyka związanego ze sceną elektroniczną. Film nie wszedł nie polskie ekrany kinowe i można było oglądać go jedynie w obiegu festiwalowym. Przed projekcją zapraszamy na wstęp Pawła Sołodkiego, a po filmie zachęcamy do udziału w otwartej dyskusji.

„Kuso” – ma formę broadcastingu prowizorycznej sieci telewizyjnej. Przedstawia świat oszpeconych, wynaturzonych ludzi, którzy ocaleli po trzęsieniu ziemi. Został uznany za najohydniejszy film wszech czasów. I nie ma tym cienia przesady. Przekracza bowiem wszelkie granice estetyczne i moralne, a obrzydliwości wręcz wylewają się na widza, który tę abstrakcyjną i absurdalną wizję albo doszczętnie znienawidzi, albo pokocha trudną miłością. Chociaż kolaż groteskowych i paskudnych scen jest wyjątkowo ciężki w odbiorze to jednocześnie nie można oderwać od niego wzroku.
Bohaterowie z naroślami na twarzy, zupa z robaków, czy seks z zaropiałym wrzodem, który chwilę wcześniej wygłaszał monolog o rodzinie i miłości to tylko niektóre obrazy, które czyhają na widza. Za warstwę muzyczną filmu, oprócz Flying Lotus, odpowiadają m.in. Aphex Twin i Thundercat.

Flying Lotus – amerykański producent muzyczny, muzyk i DJ. Tworzy muzykę elektroniczną, hip-hop i ambient. Jego pra-ciotką i pra-wujkiem byli Alice Coltrane i John Coltrane. Współpracował m.in. z Thomem Yorkiem i Kendrickiem Lamarem.

Paweł Sołodki – filmoznawca, medioznawca, autor licznych artykułów i wystąpień dotyczących kina spoza głównego nurtu. Autor książki „Rubieże przyjemności. Seksualna niesubordynacja na obrzeżach amerykańskiej kinematografii”. Współredaktor jednej z pierwszych książek w Polsce poświęconych perspektywie queer w filmie: „O polityce ciała i pożądania w kulturze audiowizualnej”. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmu Queer „a million different loves!?”.”

HARMONOGRAM KINO-UCHO
25/09 – „Kuso”
4/10 – „I tak nie zależy nam na muzyce”
11/10 – „Space is the place”
18/10 – „The Ghost of Piramida”
23/10 – „Jesteśmy”

Sfinansowano ze środków zadania Miejski Program Mikrograntów współfinansowanego ze środków Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Filmnchill
Film’n’chill – Maraton Filmowy z Chilli Zet
uagafganistan
Uwaga! Afganistan w Muzeum Kinematografii
nocwladcy
ENEMEF: Noc reżyserskich wersji Władcy Pierścieni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*