– Dziś z ogromną radością witam Państwa w Domu Kultury ,,502” filii Widzewskich Domów Kultury. To co od razu przyciąga wzrok:  na zewnątrz budynku kolorowa mozaikowa elewacja, ale placówka wzbogaciła się również m.in. o galerię na tarasie, nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy oraz odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi

– W budynku technicznym wykonano nowy szyb windowy oraz zamontowano windę osobową dla transportu osób niepełnosprawnych na poziom 1-go piętra. Przebudowano pomieszczenia na zapleczu sceny. W budynku technicznym zakończono prace ociepleniowe zewnętrzne oraz wykonano nowe porycie dachu – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich
w Łodzi

Kino Przytulne uratowane!

Kino Przytulne rozpoczęło działalność w 2014 roku w Łódzkim Domu Kultury, od marca będzie kontynuowało działalność w zupełnie nowym miejscu, na Widzewie w Domu Kultury ,,502”. Kino Przytulne należy do elitarnej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, zrzeszających kina prezentujące przede wszystkim niekomercyjny repertuar o wysokich walorach artystycznych.

W programie Kina Przytulnego dominują fabularne filmy nie-amerykańskie (głównie europejskie), dokumenty, rejestracje koncertów muzycznych i pokazy filmów turystycznych.

– Bardzo dziękuję, że dyrekcja Widzewskich Domów Kultury odpowiedziała na mój apel. Kino Przytulne wciąż będzie funkcjonować. Jestem przekonany, że zadomowimy się w tym miejscu, proponując mieszkańcom Widzewa zupełnie nową propozycję. Będziemy jedynym kinem w tej części miasta, a to jest duże wyzwanie i zobowiązanie – mówi Jacek Krajewski, Kino Przytulne

Kino Przytulne rozpocznie seanse w DK „502” przy ulicy A. Sacharowa 18 – 2 marca o godz. 13. Seanse będą odbywały się w poniedziałki oraz wtorki, środy i czwartki. W marcu zaplanowano seanse turystyczne, blok filmów z Elizabeth Taylor, słynne operetki, czy seanse biograficzne. Bilety będą do nabycia na 20 minut przed każdym seansem.

Poza nowościami i premierami, widzowie znajdą także obrazy należące do klasyki kina światowego. Podstawową zasadą przy układaniu programu jest unikanie filmów, które są prezentowane w multipleksach, a poszukiwanie unikalnych filmowych „perełek”, które  warto i trzeba pokazać.

Podstawowa zasada funkcjonowania kina brzmi: BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM!

Remont DK ,,502”  został zrealizowany w ramach projektu „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” , który objął inwestycje w trzech łódzkich domach kultury (wkład UMŁ: 2 786 051, 62 zł):

  • Dom Kultury ,,502″ (ul. A. Sacharowa 18) – koszt inwestycji: 2 495 000 zł
  • Poleski Ośrodek Sztuki (ul. Krzemieniecka 2a) – koszt inwestycji: 2 706 000 zł
  • Ośrodek Kultury ,,Górna” (ul. Siedlecka 1) – koszt inwestycji: 2 214 000 zł

Całkowity koszt projektu to 8 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 5 213 948, 38 zł

Projekt zostanie zakończony w 2020 roku. 

/fot mat.pras. www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
oscar2011
Oscary 2011 – Jak zostać królem filmem roku – rezultaty – relacja
O!PLA rozdała Tobołki po raz dziewiąty
5lipca_010
Kino Nowej Przygody w Muzeum Kinematografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*