Kino na wakacje – informator

10_0617_polowkaPlakat3_mmu2Kino na świeżym powietrzu, premiery – mimo wakacji na kinomaniaków czeka moc atrakcji podczas lata w Łodzi. Poza corocznymi Polówkami, Filmobraniem i Kinem w Starym Tramwaju organizatorzy przygotowali kilka innych smakołyków.

 

Premiery kinowe

W lipcu czeka na nas niewiele nowości, jednakże te które pojawią się na dużym ekranie powinny przyciągnąć wielu widzów. Shrek Forever, Predators i remake Koszmaru z ulicy wiązów. Dodatkowo wiele światowych gwiazd – Tom Cruise (Wybuchowa Para), Milla Jovovich (Czwarty stopień), Adrien Brody (Predators), Leonardo DiCaprio (Incepcja) i Nicolas Cage (Uczeń czarnoksiężnika).  W sierpniu Step Up 3D, Jak ukraść księżyc oraz Niezniszczalni z Sylvestrem Stallone oraz Salt z Angelina Jolie. Pełen program premier lipcowych znajdziecie tutaj sierpniowych tutaj.

Polówka 2010

Już po raz trzeci w łódzkich parkach zagości kino plenerowe „Polówka”. W tym roku Kino Cytryna zaprasza do Parku na Zdrowiu (we wtorki), Parku Poniatowskiego (w środy) oraz na Rynek Starego Miasta przy Parku Śledzia (w piątki). Partnerem pokazów na Rynku Starego Miasta będzie Muzeum Kinematografii. Pełen program pokazów znajdziecie tutaj.

Filmobranie 2010

7 lipca w Łodzi rozpoczyna się druga edycja Filmobrania. W tym roku filmy będą puszczane nie w Textorial park, a w  kinie Charlie (od 19) i w Fabryce Sztuki (od 21). Wstęp na imprezy jest bezpłatny. Program pokazów – tutaj.

Kino w Starym Tramwaju

W każdą sobotę na starej krańcówce przy ul. Północnej pokazy filmowe w Starym Tramwaju. Początek o 21:30 (w lipcu) i 21 (w sierpniu). Zróżnicowany repertuar – animacje, filmy krótkometrażowe, fabularne, archiwalne, produkcje absolwentów łódzkiej szkoły filmowej. Program pokazów – tutaj.

Wieczory filmowe w Art Caffe

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna oraz Art Caffe zapraszają na „Wieczory filmowe w Art Caffe” – co środowe spotkania, na których prezentowane będą najciekawsze filmy studenckie z ostatnich 2 lat. Ostatni pokaz 7 lipca br.

Targowa Film Street Festival 2010

Tegoroczna edycja potrwa od 8 do 11 słonecznego lipca. W Muzeum Kinematografii i w kinie Polonia odbędą się warsztaty filmowe prowadzone przez znanych reżyserów i operatorów, pokazy filmów i retrospektywy Emira Kusturicy oraz Antonio Mikitreski. Istotnym punktem festiwalu jest również międzynarodowy konkurs studenckich etiud filmowych. Autor zwycięskiej etiudy otrzyma Złotą Szafę. Program imprezy tutaj.

3. Infosys Bollylodz Kino Letnie

Od 27 do 29 sierpnia w Pasażu Rubinsteina pokazy filmów bollywoodzkich, degustacja kuchni hinduskiej, występy zespołów tanecznych i inne atrakcje. Szczegółowy program wkrótce.

Wakacje z Kinami ŁDK

Od lipca do września Kina Łódzkiego Domu Kultury proponują sześć cykli filmowych. Widzowie będą mogli obejrzeć – Wielcy malarze – wakacyjny cykl filmów dokumentalnych o wybitnych artystach, Turystyczny Klub Filmowy, Kobiece portrety w filmie polskim, Klasyka Kina Włoskiego, Muzyka i Film

RekoneSuns w ms cafe

W każdą niedzielę, do 3 października, w klubokawiarni ms cafe mieszczącej się przy ul. Więckowskiego 36 można zapoznać się z twórczością studentów PWSFTviT. Repertuar wkrótce.

Kino pod gwiazdami w Muzeum Kinematografii

W sierpniu projekcje filmowe będą odbywać się nie tylko w kinie, ale również w formie pokazów plenerowych pod gwiazdami W każdy czwartek na dziedzińcu Muzeum Kinematografii (w przypadku złej pogody pokaz przenosimy do sali Kinematografu). Program imprezy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy