Poniżej prezentujemy post z facebooka Kina Bodo:

19 listopada tego roku zamykamy kino Bodo. 😞
Ta trudna dla wszystkich decyzja dojrzewała w nas już od pewnego czasu.
Nie ma co ukrywać, że bilans zysków i strat nie pozwala nam patrzeć spokojnie w przyszłość. A perspektywy, jakie mamy przed sobą są delikatnie mówiąc… słabe.
Z drugiej strony należy na to spojrzeć, jak na zamknięcie pewnego projektu.
W końcu świat się nie kończy. Kina studyjne były i będą tylko, że bez Bodo,
które mamy nadzieję pozostanie w waszej pamięci.
Kiedy rozpoczynaliśmy projekt “kino Bodo” w 2013 roku pojawiły się glosy, że to nie ma sensu, zwłaszcza w dobie Netfliksa, HBO, VOD, CDA, TVP i innych platform.
“Jak się utrzymacie 2 lata to będzie cud”.
Utrzymaliśmy kino ponad 8 lat! Więc zrobiliśmy 4 x CUD z haczykiem. Ha!
Także tego… chyba, jednak zdolni jesteśmy.
Jeszcze nim oficjalnie otworzyliśmy kino 26 kwietnia 2014 roku, kiedy jeszcze trwały prace adaptacyjne wyświetlaliśmy już filmy na karton gipsie. W tym czasie staliśmy się ekspertami nie tylko w dziedzinie budowlanej, ale też zrobiliśmy rzeźbę, a niektórzy z nas masę. Prowadzenie kina Bodo w Łodzi nauczyło nas wiele i jesteśmy z tego dumni.
Okazaliśmy się niezłymi przedsiębiorcami trwając na tym niełatwym rynku aż 8 lat. Przetrwaliśmy rewolucję cyfrową oraz przeniesienie kina do internetu. Przetrwaliśmy pandemię. Ba! Nawet w trakcie jej trwania pojawiliśmy jako się jako kino w internecie.
Zamknięcie Bodo traktujemy, jako zakończenie pewnego bardzo ważnego projektu. A tak bywa z projektami, że mają swój start i finalizację. Moglibyśmy próbować ciągnąć ten projekt dalej, ale stałe wychodzenie na “zero”, to już nie jest kierunek, w którym chcemy iść.
Tym bardziej, że w takiej sytuacji nie da się z tego czerpać satysfakcji. A to dla nas też jest/było równie ważne. Wolimy ze sceny zejść z twarzą niż wegetować.
Przez te osiem lat zorganizowaliśmy sporo oryginalnych i autorskich imprez i zagraliśmy całą masę ciekawych filmów. I przede wszystkim cieszyliśmy się, że mogliśmy to robić dla Was.
Tu jest miejsce na całą listę wspaniałych ludzi, z którymi współpracowaliśmy, których poznaliśmy, a niektórzy zostali naszymi przyjaciółmi. Jesteście wspaniali. Kochamy Was.
Nie płaczcie, więc po Bodo, cieszcie się tym, czym było dla Was to kino i miejcie ciepełko w serduszkach.
Dziękujemy.
Ostatni seans w kinie Bodo odbędzie się 19 listopada 2022 roku. A wcześniej jeszcze trochę rzeczy się tutaj wydarzy, na które gorąco Was zapraszamy!
Potem gasimy światło.
Ale…
Mamy jeszcze jedną ostatnią prośbę.
Żeby godnie zgasić światło, to musimy jeszcze w grudniu za nie zapłacić, a jest to czas, kiedy będziemy porządkować przestrzeń, którą zajmowaliśmy. I wtedy już bez pokazów nie zarobimy na czynsz i opłaty.
Głupia sprawa wiemy, ale by godnie zakończyć przygodę z kinem potrzebujemy Waszego wsparcia, dlatego uruchamiamy zbiórkę: “Na godne zamknięcie”.
Prosimy o donacje i jednocześnie informujemy, że pewne rekwizyty i artefakty, które u nas zalegały będziemy wyprzedawać. Także bądźcie czujni, jeżeli jesteście zainteresowani. Będziemy o tym informować na bieżąco po 19 listopada.
Do tego czasu zapraszamy do kina Bodo.
Z uszanowaniem ekipa kina Bodo – Wojtek, Mariusz, Kacper, Adam i wiele osób, które nas wspierały i pomagały.
Na pewno do zobaczenia!
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FAMILY² Yifan Sun w finale studenckich Oscarów
_DSC8455_copy
Gwiazda Marii Kornatowskiej na Piotrkowskiej (foto)
gucza
„Gucza! Pojedynek na trąbki” w Parku Poniatowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*