ratajW piątek, 19 czerwca o godz. 19:30 w Przechowalni rozpocznie się koncert Kingii Rataj. Bilety kosztują: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu imprezy. Na scenie poza artystką pojawią się Marek Bazela – piano i Martin Złotnicki – gitara.

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce. W 2006 roku w Krakowie zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest Laureatką Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Drugiego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie „ Śpiewać każdy może”.

Kinga Rataj, krakowianka z sukcesem brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych. Dwukrotnie występowała w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach. W 2010 roku w koncercie finałowym „Klimaty” zaśpiewała obok Anny Marii Jopek, a już rok później pokazała się z koncertem pieśni portugalskich, który wzbudził zachwyt wśród publiczności Krakowa, Warszawy , Gdańska i wielu innych miast.

Koncert ten został niezwykle entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu „Etniczne Inspiracje” w Warszawie, podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie , Letniego Festiwalu Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie,warszawskiego Festiwalu ArtPark 2012, a także kilkakrotnie w ramach Ethno Jazz Festival we Wrocławiu oraz wielu innych. W portugalskich pieśniach FADO prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego , że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Jej głos oraz pełne emocji interpretacje sprawiają, że odbiorcy jej koncertów – spektakli zwykle kończą je klaszcząc na stojąco.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Merkfolk i Dziewanna w Woolturze
fullsizeoutput_2
Meek, Oh Why? w Scenografii
psyche_rational_youth_plakat
Dwie electrolegendy w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*